روز خواستگاری یکی از مهم ترین روز های زندگی هر بانویی می باشد. در واقع در خواستگاری اولین دیدار شما با همسر آینده تان می باشد. به همین دلیل نوع پوشش در روز خواستگاری بسیار مهم است. در واقع استایل و تیپ ظاهری شما نشان دهنده طرز تفکر شما می باشد البته که ظاهر آدم ها الزاما با باطنشان یکی نیست، اما استایل شما تاثیر مثبت و منفی دارد. به همین دلیل بانوان در روز خواستگاری به نوع پوشش خود توجه زیادی کنند.

یکی از مواردی که در روز خواستگاری باید به آن توجه داشت، شال و روسری مخصوص خواستگاری می باشد. شال و روسری در استایل شما بسیار تاثیرگذار است. در نتیجه شما با دانستن انواع مدل بستن روسری برای خواستگاری می توانید استایل زیبا و منحصر به فردی داشته باشید. در این مطلب همراه ما باشید تا آموزش بستن روسری برای خواستگاری را به شما بدهیم و انواع مدل های زیبا را به شما معرفی کنیم.

نکاتی برای آموزش بستن روسری برای خواستگاری

یکی از انتخاب های مهم در روز خواستگاری، انتخاب لباس می باشد که هر فردی چه پسر چه دختر در روز خواستگاری باید به آن توجه کند. ممکن است که شما تمام لباس، روسری و کفش خود را با دقت تمام انتخاب کرده و خریداری کردید، اما ندانید که چگونه باید روسری خود را ببندید.

این مسئله در نگاه اول شاید کوچک و ساده باشد، اما همین مورد در ظاهر و استایل شما بسیار تاثیر گذار است. البته نگران نباشید که اگر ایده ای برای بستن روسری خود در روز خواستگاری ندارید زیرا ما در این مطلب آموزش بستن روسری برای خواستگاری را به شما عزیزان توضیح می دهیم. در ادامه این آموزش ضروری و کاربردی حتما همراه ما باشید.

توجه به فرم صورت برای بستن روسری در روز خواستگاری

در این آموزش بستن روسری برای خواستگاری، ما به شما انواع فرم صورت را معرفی می کنیم. در واقع برای بستن روسری خود حتما باید مدل و فرم صورتتان را توجه کنید و مدلی را انتخاب کنید که به فرم صورت شما بیاید. در ادامه انواع فرم صورت را معرفی می کنیم که برای بستن روسری در این مدل صورت چه کاری انجام دهید.

آموزش بستن روسری برای صورت های بیضی شکل

اگر دارای فرم صورت بیضی شکل هستید می تواند از تمام مدل های روسری مجلسی استفاده کنید. البته اگر این تصور را دارید که صورت کشیده ای دارید، می توانید از یک دستمال سر یا هدبند استفاده کنید و گوشه روسری خود را داخل بزنید تا از کشیدگی صورت شما کم شود.

آموزش بستن روسری برای صورت های بیضی شکل

بستن روسری در روز خواستگاری برای فرم صورت گرد و مثلثی

برای صورت های که گرد هستند، لازم است تا از هدبند در زیر روسری خود استفاده کنند اما باید به این نکته دقت داشته باشید که نباید بیشتر از یک چهارم پیشانی پوشانده شود. در واقع اگر صورت گردی دارید باید دقت کنید که ارتفاع پیشانی شما کم نشود. برای این کار می توانید از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید و ارتفاع پیشانی شما بیشتر نشان داده می شود. همچنین دقت کنید که کناره‌ های شال و روسری خود را تا نزنید. برای افرادی که صورت‌ های گرد دارند، پیشنهاد می‌شود از شال و روسری‌ های که پارچه‌ های حالت‌دار و محکم دارند، استفاده کنند.

در آموزش بستن روسری برای خواستگاری برای صورت های مثلثی، باید به گونه ای روسری خود را ببندید که عرض پیشانی شما کم شود. در این فرم صورت عرض چانه کم است و با کم کردن عرض پیشانی، پیشانی و چانه شما متناسب می شود.

بستن روسری در روز خواستگاری برای فرم صورت گرد و مثلثی

نحوه بستن روسری در روز خواستگاری برای فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

اگر دارای فرم صورت مربعی هستید باید روسری خود را به گونه ای ببندید که گوشه های مربعی صورت شما گرد نشان داده شود. این نوع فرم صورت به مانند مستطیلی شکل است. فرم صورت ذوزنقه ای دو مدل موجود است، در مدل اول عرض پیشانی از عرض چانه کمتر می باشد که در این نوع فرم صورت باید روسری خود را به گونه ای ببندید که لبه های فک صورت پوشیده شود. در این نوع فرم صورت به هیچ وجه از هدبند در زیر روسری خود استفاده نکنید. همچنین سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید.

نحوه بستن روسری در روز خواستگاری برای فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

در نوع دوم عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است که در این نوع بستن روسری برای این مدل فرم صورت اگر قصد استفاده از هدبند را دارید باید از هدبند های تیره استفاده کنید. برخی از افراد هم دارای فرم صورت قلبی شکل هستند به این صورت که چانه کوچکی دارند اما پیشانیشان بلند است. در نوع روسری و بستن این مدل صورت ها باید دقت کنید که چانه هایتان را مخفی نکنید.

کلام آخر

در این مقاله آموزش بستن روسری برای خواستگاری را مورد بررسی قرار دادیم. در واقع تلاش کردیم با معرفی انواع فرم صورت شما را با نکاتی که در هنگام بستن روسری خود باید رعایت کنید آشنا کنیم. با رعایت این موارد و نکات شما در روز خواستگاری خود می درخشید و استایل زیبا و منحصر به فردی خواهید داشت. برای خرید انواع روسری مجلسی و زیبا مخصوص خواستگاری می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کنید.