برای این که استایل های متفاوت و زیبایی داشته باشید لازم است تا مدل های مختلف بستن شال را بدانید. با دانستن و بستن شال خود به سبک های متفاوت می توانید استایل خود را از سادگی دربیاورید و زیبایی و شیکی منحصر به فردی به استایل خود دهید. در این مقاله آموزش بستن شال برای مهمانی را مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه این آموزش همراه ما باشید.

معرفی انواع جنس شال

قبل از آموزش بستن شال برای مهمانی لازم است که با جنس شال های مختلف آشنا شوید. جنس شال یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید شال هم باید به آن دقت کنید. یکی از جنس ها، شال نخی می باشد که زیرمجموعه ای از پارچه های پنبه ای می باشد و به راحتی هم شست و شو داده می شود. این شال گرما را به راحتی از خود عبور می دهد به همین دلیل جنس مناسبی برای تابستان می باشد اگر قصد داریدبا شال و روسری های تابستان آشنا شوید به مقاله  . این جنس به راحتی اتو می شود و در مقایسه با دیگر جنس ها کمتر سر می خورد.

شال حریر هم پارچه ای لطیف، خنک، نازک و لخت می باشد. این نوع جنس شال در مقایسه با شال نخی گران قیمت تر می باشد و بیشتر از آن هم سر می خورد. ساتن هم یکی دیگر از جنس شال ها می باشد که نوعی پارچه براق می باشد که دارای سطحی صاف است و کاربرد مجلسی و رسمی دارد. جنس ابریشم هم سبک و لطیف و مقاوم می باشد و در چهار فص سال می توانید از آن استفاده کنید و دیرتر هم چروک می شود. این جنس شال برای مجالس استفاده می شود و گران قیمت هم می باشد.

بستن شال برای مهمانی های تابستانی

در این مدل آموزش بستن شال برای مهمانی هم بانوان چادری و هم غیر چادری می توانند استفاده کنند. این مدل شال برای تابستان بسیار مناسب است و برای مجالس رسمی و غیر رسمی این مدل پیشنهاد می شود. تنها کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

بستن شال برای مهمانی های تابستانی

دومین مدل بستن شال برای مهمانی

در واقع برای تغییر استایل خود در مهمانی ها و زیباتر شدن آن لازم نیست که کار خارق العاده ای انجام دهید یا لباس های گرانقیمت بخرید تنها با آموزش بستن شال برای مهمانی می توانید به راحتی به این خواسته خود برسید. یکی دیگر از مدل های بستن شال برای مهمانی به صورت زیر می باشد:

دومین مدل بستن شال برای مهمانی

در ادامه چندین آموزش بستن شال برای مهمانی را برای شما گذاشته اییم تا در مهمانی های خود بدرخشید:

آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی
آموزش بستن شال برای مهمانی

 

معرفی فرم صورت

در آموزش بستن شال برای مهمانی علاوه بر این که مدل های مختلف بستن شال را به شما معرفی می کنیم، به شما آموزش می دهیم که فرم صورت چیست و برای هر فرم صورت چه شالی مناسب است

فرم صورت به صورت مستطیلی

در صورت مستطیلی و دراز، طول صورت از عرض بزرگتر است، پیشانی و فک هم اندازه و لبه های تیز دارد. شال خود را به گونه ای ببندید که طول صورت کوتاه تر باشد و لبه های تیز صورت گرد شود. شال هایی که طرح چهار گوش دارند را انتخاب نکنید. از هدبند و دستمال سر های تیره برای کوتاه کردن صورت خود استفاده کنید. از مدل هایی که در پشت بسته می شوند انتخاب نکنید و همچنین شال هایی با پارچه های نرم و لخت انتخاب کنید.

فرم صورت بیضی

افرادی که صورت بیضی دارند اکثر مدل بستن شال به آن ها می آید. شما به راحتی می توانید انواع مدل مختلف شال خود را ببندید.

فرم صورت مثلثی

در این فرم صورت عرض چانه کم است و چانه به صورت نوک تیز است و پیشانی عریض می باشد. پس شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. شال را طوری سر کنید که گوشه های پیشانی تان پوشیده شود. می توانید تیزی چانه را با شال بگیرید به این صورت که شال را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود.

فرم صورت مربعی

بهترین گزینه برای افراد دارای فرم صورت مربعی، شال می باشد. با استفاده از شال می توانید گوشه های مربعی صورت خود را گرد کنید. شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند و همچنین مدل هایی که از پشت بسته می شوند انتخاب نکنید.

فرم صورت گرد

در صورت های گرد که پیشانی عریض و کوتاهی دارند بهتر است که مدل شالشان را طوری ببندند که پیشانی را بلند تر نشان دهد. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هدبندهایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید و شال خود را تیره تر و به صورت مستطیلی سر کنید. کناره های شال را به هیچ وجه تا نزنید. از پارچه های محکم و حالت دار استفاده کنید تا به صورت شما شکل بدهد.

فرم صورت ذوزنقه ای

نوع دیگر صورت ها ذوزنقه ای هستند که عرض پیشانی از عرض چانه بیشتر است و پیشانی بسیار باز و بزرگ است. از هدبند یا کلاه های تیره انتخاب کنید یا روسری و شال تان را طوری بپوشید که لبه های پیشانی گرفته شود.

کلام آخر

در این مقاله آموزش بستن شال برای مهمانی در مدل های مختلف را بررسی کردیم و متوجه شدیم که فرم صورت در بستن شال بسیار تاثیر گذار است و انواع فرم صورت را معرفی کردیم. با انجام آموزش های بالا و مدل های مختلفی که از بستن شال برایتان گذاشتیم به راحتی می توانید در مهمانی های خود استایل زیبا و منحصر به فردی داشته باشید. مروا مزون یکی از برترین فروشگاه های آنلاین در زمینه فروش انواع شال مجلسی و مهمانی است که با مراجعه به وبسایت می توانید مشاهده کنید.