یکی از راه های ساده برای داشتن استایل زیبا و جذاب، انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ مو و رنگ چشم هایمان است. همانطور که می دانیم شال و روسری جز مهم ترین اکسسوری ها هستند و به همین دلیل هماهنگی آن با پوست و صورت بسیار مهم است. بیشتر خانم ها این دغدغه را دارند که شال و روسری خود را به گونه ای انتخاب کنند که با رنگ لباس هایشان هماهنگی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما در انتخاب شال و روسری با توجه به رنگ مو و رنگ چشم کمک کنیم و نکات ویژه ای را بگوییم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ مو و چشم

در واقع انتخاب شال و روسری یکی از اکسسوری های است که رنگ آن تاثیر زیادی در استایل شما دارد. به همین دلیل انتخاب رنگ شال و روسری از اهمیت زیادی برخوردار است. این پوشش به صورت خانم ها بسیار نزدیک است و این موضوع را می توان یکی از دلایل مهم دانست. خیلی از خانم ها علاقه دارند که رنگ شال و روسری خود را با کیف خود ست کنند که انتخاب خوبی است. در ادامه نکات ویژه برای انتخاب رنگ خواهیم گفت.

اهمیت انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ مو و چشم
مشخص کردن رنگ پوست خود

اولین مرحله برای انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ پوست خود، تعیین رنگ پوستتان است. خیلی از افراد به طور کامل در این مورد اطلاعات ندارند و تنها دو دسته رنگی سیاه و سفید را می شناسند اما همین سیاه و سفید بودن به چند دسته تقسیم می شود. برای متوجه شده رنگ پوست خود باید به موارد زیر توجه کنید.

رنگ رگ پوست را در قسمت داخلی مچ دست خود بررسی کنید

در صورت داشتن رگ‌های قابل مشاهده، این ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تعیین رنگ پوست است. فقط بازوی خود را در نور بالا نگه دارید و رنگ رگ را ببینید.

 • اگر رگ‌های شما مایل به آبی یا سبز است، آن وقت طیف رنگی پوست شما خنثی و متوسط است.
 • اگر رگ‌ها سبز به نظر می‌رسند، رنگ پوست شما روشن است.
 • اگر رگ‌های شما بنفش یا آبی به نظر می‌رسند، پس پوست تیره‌ای دارید.

نحوه واکنش پوست در برابر آفتاب سوختگی را در نظر بگیرید

از نحوه واکنش پوست در برابر آفتاب سوختگی می‌توان برای تعیین رنگ پوست استفاده کرد، از این رو این شناخت رنگ به انتخاب شال و روسری بسیار کمک خواهد کرد.

 • اگر به ندرت در معرض آفتاب قرار می‌گیرید اما به راحتی برنزه می‌شوید، به این معنی است که ملانین بیشتری دارید و ممکن است دارای رنگ پوست متوسط یا تیره باشید.

اگر زیاد در معرض آفتاب هستید اما پوستتان برنزه نمی‌شود، به این معنی است که ملانین کمتری دارید و رنگ پوست شما روشن است. برای آشنایی با رنگ پوست و تعیین سردی گرمی پوست می توانید به مطلب خرید چطور شال و روسری مناسب رنگ پوست مان بخریم؟ مراجعه کنید.

انتخاب شال و روسری متناسب بار رنگ مو

انتخاب شال و روسری متناسب بار رنگ مو

برای مو های خاکستری بهتر است که شال و روسری هایی با رنگ های سرد ، آرام و ملایم بر سرکنید. روسری نخی دور حاشیه و روسری قواره بزرگ هم انتخاب مناسبی است

اگر مو های روشن تر از خاکستری دارید بهتر است که رنگ های پر رنگ و گرم را انتخاب کنید . شال تکرنگ اسپرت و شال طرح مارک جز گزینه های خوب برای این افراد است.

برای مو های به رنگی مسی انتخاب شال روسری باید در رنگ های تند و گرم باشد توجه داشته باشید که شما نباید رنگ های سرد و ملایم را بپوشید.

مو های به رنگ قهوه ای ، به دنبال روسری با تنالیته شکلاتی، سایه‌های سیاه و آبی باشید

خانم‌های مو مشکی می‌توانند تقریبا هر رنگی را تجربه کنند. تنالیته‌های رنگ آبی و قرمز، زیبایی رنگ موی شما را بیشتر نمایان می‌کنند. انتخاب شال و روسری برای این رنگ مو بسیار راحت است.
برای مو های بلوند می توانید، روسری‌هایی در طیف رنگی صورتی، خاکستری، قرمز و سیاه انتخاب شایسته ای است.

مو های با تم شرابی و قرمز باید دقت کنند که از پوشیدن روسری قرمز بپرهیزید. در عوض روسری خود را در طیف‌های قهوه ای، طلایی، زرد، سبز، آبی، سیاه و خاکستری انتخاب کنید.

انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ چشم

 • چشمان آبی و موهای بلوند
 • آبی، آبی-سبز، سبزهای روشن و فیروزه ای را انتخاب کنید.
  چشمان سبز و موهای بلوند
 • رنگ های مناسب برای شما سبز، نارنجی و آبی است.
  چشمان قهوه ای/عسلی و موهای بلوند
 • قهوه ای، بنفش، قرمز، صورتی و نارنجی بپوشید.
  چشمان طوسی و موهای بلوند
 • هر رنگی به جز زرد برای شما ایده آل است.
  چشمان آبی و موهای قهوه ای
 •  قرمز، نارنجی، صورتی و زرد بهترین رنگ برای شما است.
  چشمان سبز و موهای قهوه ای
 • همه ی رنگ های موجود به ویژه سبز عالی است.
  چشمان قهوه ای/عسلی و موهای قهوه ای
 • رنگ های تیره طوسی، خاکی و آبی روشن رنگ های مناسبی هستند.
  چشمان طوسی و موهای قهوه ای
 •  هر سایه ای از آبی، بنفش، سیاه و خاکستری انتخاب مناسبی است.
  چشمان آبی/سبز و موهای شرابی :
 • نارنجی روشن، بنفش، سیاه و سبز
  چشمان قهوه ای، سیاه و عسلی و موهای شرابی
 • هر سایه ای از بنفش، سبزتیره و روشن و رنگ های سرد طوسی خاکی
  چشمان تیره و موهای سیاه
 • همه ی رنگ ها برای شما زیبا می شود.

انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ چشم
کلام آخر

در این مقاله نکات ویژه برای انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ مو رنگ چشم های شما بیان کردیم. تنها با رعایت نکاتی که گفته می شود شال و روسری متناسب با رنگ پوست و مو خو انتخاب کرده و استایل خود را زیباتر کنید.  برای مشاهده انواع رنگ و طرح های شال و روسری به سایت مروا مزون مراجعه کنید. با مروا مزون خرید ایمن و راحت را تجربه کنید.