انواع مدل مو دخترانه برای زیر شال موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. در واقع فرقی نمی کند که شال و روسری به سر دارید باید توجه داشته باشید که باید در هر شرایطی مو های شما مرتب باشد. مدل مو زیر شال و روسری برای خانم های  ایرانی بسیار مهم است. با مرتب کردن و مدل مو زیبا زیر شال باعث می شود تا استایل زیبایی داشته باشید. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با انواع مدل مو زیر شال آشنا شوید.

معرفی فرم صورت

برای این که با انواع مدل مو زیر شال آشنا شوید. لازم است که فرم صورت خود را بشناسید و طبق فرم صورت خود شال و روسری خودتان را ببندید و استایل زیبایی داشته باشید. در ادامه انواع فرم صورت را معرفی می کنیم.

فرم صورت مستطیلی

برخی از افراد دارای فرم صورت مستطیلی و دراز هستند.  این مدل افراد دارای پیشانی و فک هم اندازه و با لبه های تیز هستند و طول صورت شان از عرض صورت بزرگتر است.

در مدل بستن شال و روسری و نوع مدل مو این افراد باید دقت کنندکه طول صورت لبه های تیز صورت گرد شود و طول صورتشان کوتاه تر باشد این افراد برای مدل مو خود می توانند از هدبند و تل های تیره استفاده کنند.

فرم صورت بیضی شکل و کشیده

برخی از افراد دارای صورت بیضی شکل اما کشیده ای هستند. در واقع کارشناسان مد معتقدند که صورت بیضی شکل بهترین فرم صورت است. برای انواع مدل مو زیر شال این افراد بهتر است که از  هدبند یا دستمال سر استفاده کنند و حتما کناره های شال و روسری خود را در داخل قرار دهید و از این طریق گونه های خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

فرم صورت گرد

برای صورت های که گرد هستند، باید دقت کنید که نوع شال و مدل مو شما ارتفاع پیشانی را کم نکند. برای این کار می توانید از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید و ارتفاع پیشانی شما بیشتر نشان داده می شود. همچنین دقت کنید که کناره‌ های شال و روسری خود را تا نزنید. برای افرادی که صورت‌ های گرد دارند.

فرم صورت مثلثی

برای صورت های مثلثی، برای انواع مدل مو زیر شال باید به گونه ای عمل کنید که عرض پیشانی شما کم شود. در این فرم صورت عرض چانه کم است و با کم کردن عرض پیشانی، پیشانی و چانه شما متناسب می شود.

فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

فرم صورت مربعی به مانند فرم صورت مستطیلی شکل است. فرم صورت ذوزنقه ای دو مدل موجود است، در مدل اول عرض پیشانی از عرض چانه کمتر می باشد که در این نوع فرم صورت باید شال و روسری خود را به گونه ای ببندید که لبه های فک صورت پوشیده شود. توجه داشته باشید که در این نوع فرم صورت برای مدل مو خود از هدبند و تل زیر شال استفاده نکنید.

در نوع دوم عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است که در این نوع فرم صورت از هدبند های تیره می توانید استفاده کنید. برخی از افراد هم دارای فرم صورت قلبی شکل هستند به این صورت که چانه کوچکی دارند اما پیشانیشان بلند است.

انواع مدل مو کوتاه

با توجه به این که با انواع فرم صورت آشنا شدید؛ لازم است که با انواع مدل مو زیر شال آشنا شوید. در ابتدا مو های کوتاه را مورد بررسی قرار می دهیم. در واقع اگر شما مو های کوتاه و متوسطی دارید می توانید بعد از سشوار کشیدن آن ها را زیر شال باز بگذارید. می توانید جلوی مو خود را طبق سلیقه خود مدل های مختلف همچون: پیچاندن مو، بافتن مو، صاف کردن، ایجاد حالت موج دار یا فرفری مو انجام دهید. با این مدل ها می توانید یک استایل جذاب و زیبا داشته باشید.

انواع مدل مو کوتاه

انواع مدل مو بلند

اگر مو های بلندی دارید باز هم لازم است که سشوار یا اتو کنید به این دلیل که با این کار مو های شما زیبا تر و جذاب تر خواهد بود. از مدل های مو بلند می توانیم به مدل مو اسبی، جمع کردن مو در پشت سر و یا باز گذاشتن مو و این موارد به سلیقه شما بستگی دارد.

انواع مدل مو بلند

مدل مو با فر درشت

یکی از انواع مدل مو زیر شال که بسیار زیبا و جذاب است، فر درشت می باشد. این مدل مو تقریبا به هر صورتی می آید. برای این مدل تنها کافی است کـه موهایتان را شب ببافید، صبح کـه بیدار میشوید موهایتان موج هاي زیبایی خواهد داشت. چتری هاي جلو را هم بـه صورت کج بریزید. مدل مو زیبا و جذابی است.

مدل مو با فر درشت

مو با فر ریز

این مدل مو برای زیر شال بسیار زیبا و جذاب است. اگر مدل موی صاف و معمولی شما را خسته کرده است، موهایتان رابا حلقه هاي فر ریز درست کنید.میتوانید از بابیلیس یا بیگودی برای درست کردن حلقه هایي ریز و زیبا استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله انواع مدل مو زیر شال را به شما عنوان کردیم با آشنایی با این مدل مو ها می توانید یک استایل شیکو مرتبی داشته باشید. همچنین لازم است تا شما را با مروا مزون آشنا کنیم، مروا مزون فروشگاه آنلاین انواع شال و روسری است.