شال و روسری یکی از آیتم های اصلی برای پوشش بانوان می باشد و ست کردن آن یکی از چالش های بوده که همیشه خانم ها با آن مواجه هستند. اما دیگر نگران نباشید زیرا در این مطلب قصد داریم تا نکات لازم برای ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه را عنوان کنیم درنتیجه در ادامه این مطلب کاربردی همراه ما باشید.

اصول ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه

باید بگوییم که واقع خانم ها همیشه این مشکل را دارند که شال و روسری را با مانتو خود ست کنند و این مشکل گاهی آن ها را خسته می کند و این مشکل هم به دلیل عدم آگاهی نداشتن آن ها درباره اصول می باشد.

همه ما می دانیم که ترکیب رنگ مانتو با شال و روسری مناسب نباشد و همخوانی نداشته باشد به هیچ وجه استایل زیبا و جذابی نخواهد بود. به طور حتم که در هنگام خرید شال و روسری با تنوع رنگ و طرح های زیادی مواجه خواهیم شد و این کار را سخت می کند. اما اگر کمی اطلاعات درباره رنگ ها و هارمونی آن ها داشته باشیم خیلی راحت می توانیم ست زیبا و جذاب داشته باشیم.

رنگ مناسب هر پوست

بهترین انتخاب شال و روسری برای مانتو کوتاه

اولین نکته که در ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه باید به آن توجه داشته باشید، رنگ پوستتان است . در واقع باید این نکته را بدانید که هر پوستی رنگ مخصوص به خودش را دارد. سعی کنید رنگ مانتو های را انتخاب کنید که ست کردن شال و روسری با آن برای شما مشکل نباشد. لازم است که بدانید به طور کلی دو نوع پوست داریم و در ادامه بررسی می کنیم.

پوست سرد

این نوع پوست ها بهترین رنگ ها که مناسب می باشد ازجمله: بنفش، آبی، خاکستری و نقره ای می باشد. پس اگر شما دارای رنگ پوست سرد هستید به سراغ این رنگ ها برای ست کردن شال و روسری خود با مانتو بروید.

پوست گرم

این مدل افراد که دارای این نوع پوست هستند نباید از رنگ های تیره استفاده کنند و رنگ های بنفش، آبی، صورتی، نارنجی و خاکستری که تن روشنی دارند بسیار مناسب خواهد بود.

 پوست های تیره

اگر دارای پوست تیره هستید باید رنگی را انتخاب کنید که با پوست صورت شما مغایرت داشته باشد. در نتیجه استفاده از یک شال و روسری با رنگ روشن جلوه زیبا و جذابی به این افراد می دهد. توجه داشته باشید که این اشخاص از رنگ های قرمز، فیروزه ای و سبز رنگ استفاده نکنند. البته رنگ های تیره مانند قهوه ای و مشکی اصلا مناسب نمی باشد.

پوست های روشن

این تضاد رنگ شال و روسری برای پوست صورت در همه جا باید رعایت شود و برای این مدل پوست ها هم صدق می کند.  باید توجه داشته باشید که خانم هایی که رنگ پوستشان روشن است و رنگ چشم های روشنی هم دارند باید از شال و روسری استفاده کنند که رنگ پوستتان متفاوت باشد. رنگ هایی به مانند: بنفش، قرمز، نارنجی یا زرد برای پوست های خیلی روشن مناسب نمی باشد از ایده آل ترین رنگ ها برای این افراد: آبی ملایم، قهوه ای ، بژ، آبی تیره و… بسیار مناسب خواهد بود.

ست کردن شال و روسری برای مانتو های رنگی

مانتو های کوتاه در مدل و رنگ و طرح های متنوعی وجود دارد که برای ست کردن شال و روسری باید طبق رنگ مانتو خود عمل کنید و به هارمونی رنگ ها توجه داشته باشید. در ادامه چند نمونه از مانتو های کوتاه رنگی را معرفی می کنیم که چه شال و روسری مناسب این مدل مانتو ها می باشد.

ست کردن مانتو کوتاه سفید با شال ور روسری مناسب

ست کردن مانتو کوتاه سفید با شال ور روسری مناسب

برای رنگ سفید توجه داشته باشید که هیچ گاه به سراغ رنگ های تیره و مشکی برای شال و روسری نروید. برای این که بتوانید استایل زیبا و جذابی با مانتو سفید داشته باشید از رنگ های آبی فیروزه ای ، سورمه ای، قرمز ، آلبالویی، سبز استفاده کنید و ترکیب رنگ سفید در این مدل شال و روسری ها هم بسیار زیبا خواهد بود.

 مانتو سبز با شال و روسری

یکی از رنگ مانتو های کوتاه که ست کردن با آن کار بسیار سختی خواهد بود، مانتو های سبز رنگ می باشد. کسایی که علاقه به رنگ سبز  دارند و از این رنگ برای مانتو های خود استفاده می کنند بهتر است که برای ست کردن شال و روسری خود از رنگ های قرمز و زرد استفاده کنند، این ترکیب رنگ استایل زیبایی برای شما می سازد.

ست کردن مانتو سبز با شال و روسری

 مانتو مشکی با شال و روسری

یکی از رنگ های پرطرفدار برای مانتو کوتاه، رنگ مشکی می باشد و ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه با این رنگ برای خانم ها بسیار راحت می باشد. برای این رنگ هم درست به مانند مانتو سفید استفاده از رنگ های تیره گزینه مناسبی نخواهد بود. برای ست کردن شال و روسری با رنگ مشکی رنگ هایی به مانند: قرمز، لیمویی، زرشکی و آبی بسیار مناسب می باشد.

ست کردن مانتو مشکی با شال و روسری

نکات نهایی

در ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه به این نکته توجه داشته باشید که برای استایل های ساده و تک رنگ از اکسسوری های شلوغ استفاده نشود. هنگامی که از ست ساده استفاده می کنید به سراغ اکسسوری های سبک و ساده بروید اکسسوری‌‌هایی مثل ساعت، کمربند، گوشواره، زیورآلات کوچک در زیبایی استایل شما بسیار تاثیرگذار هستند. توجه داشته باشید که اگر از گوشواره های فانتزی یا هدبند استفاده می کنید بهتر است که اکسسوری و شال و روسری شما با رنگ موهایتان هماهنگ باشد.

کلام آخر

در این مقاله نکات لازم برای ست کردن شال و روسری برای مانتو کوتاه را عنوان کردیم. با خواندن این مقاله دیگر مشکلی در ست کردن شال و روسری خود نخواهید داشت. توجه داشته باشید که برای خرید انواع شال و روسری در رنگ و مدل های متفاوت و با کیفیت به سایت مروا مزون مراجعه کنید.