استفاده از روسری کامل کننده استایل شما است و باید علاوه بر این که لباس و کفش مناسبی انتخاب کنید، شال و روسری متناسب با استایل خود را هم باید بپوشید. در واقع انتخاب شال و روسری تنها برای پوشاندن مو های شما نمی باشد و در زیبایی و جذابیت شما نقش مهمی را ایفا می کند. از این رو مدل بستن روسری دارای اهمیت است و در این مقاله قصد داریم بهترین مدل بستن روسری برای صورت لاغر را به شما آموزش دهیم و انواع مدل مناسب روسری برای فرم صورت های مختلف را بیان کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

هماهنگی مدل بستن روسری با فرم صورت

در واقع اگر شما فرم صورت خود را بشناسید به شما کمک زیادی می کند تا استایل زیباتری داشته باشید. با دانستن فرم صورت خود می توانید علاوه بر این که مدل مو زیبایی برای خود پیدا کنید می توانید مدل بستن روسری های مختلف هم متناسب با فرم صورت خود امتحان کنید و استایل زیباتری داشته باشید.

هماهنگی مدل بستن روسری با فرم صورت
مدل بستن روسری برای صورت لاغر با فرم صورت مستطیلی

در واقع برای مدل بستن روسری برای صورت لاغر هم باید به فرم صورت توجه شود. برخی از افراد دارای فرم صورت مستیطیلی و دراز هستند.  این مدل افراد دارای پیشانی و فک هم اندازه و با لبه های تیز هستند و طول صورت شان از عرض صورت بزرگتر است.

در مدل بستن روسری این افراد باید دقت کنندکه طول صورت لبه های تیز صورت گرد شود و طول صورتشان کوتاه تر گردد .استفاده از روسری های لخت و نرم برای این افراد بسیار مناسب است همچنین این افراد می توانند از طرح های چهارگوش استفاده کنند و با استفاده از اکسسوری های همچون: هدبند و اکسسور ی های تیره زیر روسری خود را کوتاه تر کنند. این افراد که دارای صورت لاغری هم هستند باید به گونه ای روسری خود را ببندند که گونه های آن ها نمایان شود به همین دلیل باید کناره های روسری خود را تو بزنند و روسری خود را به صورت گرد ببندند و از مدل هایی که در پشت بسته می شوند خود داری کنند.

مدل بستن روسری برای صورت لاغر با فرم صورت مستطیلی
مدل بستن روسری برای فرم صورت بیضی شکل و کشیده

برخی از افراد دارای صورت بیضی شکل اما کشیده ای هستند. این افراد هم باید از مدل بستن روسری برای صورت لاغر استفاده کنند. در واقع کارشناسان مد معتقدند که صورت بیضی شکل بهترین فرم صورت است و هر مدل بستن روسری به آن می آید. اما برای فرم صورت بیضی کشیده بهتر است که برای زیر روسری از هدبند یا دستمال سر استفاده شود و حتما کناره های روسری خود را در داخل قرار دهید و از این طریق گونه های خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

بستن روسری برای فرم صورت گرد

برای صورت های که گرد هستند، دیگر دارای صورت های لاغری نمی باشند و به طور معمول این مدل صورت ها پر هستند.  لازم است تا از هدبند در زیر روسری خود استفاده کنند اما باید به این نکته دقت داشته باشید که نباید بیشتر از یک چهارم پیشانی پوشانده شود. در واقع اگر صورت گردی دارید باید دقت کنید که ارتفاع پیشانی شما کم نشود. برای این کار می توانید از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید و ارتفاع پیشانی شما بیشتر نشان داده می شود. همچنین دقت کنید که کناره‌ های شال و روسری خود را تا نزنید. برای افرادی که صورت‌ های گرد دارند، پیشنهاد می‌شود از روسری‌ های که پارچه‌ های حالت‌دار و محکم دارند، استفاده کنند.

بستن روسری برای فرم صورت مثلثی

در آموزش بستن روسری برای صورت لاغر، فرم صورت مثلثی هم در این گروه قرار می گیرد.  برای صورت های مثلثی، باید به گونه ای روسری خود را ببندید که عرض پیشانی شما کم شود. در این فرم صورت عرض چانه کم است و با کم کردن عرض پیشانی، پیشانی و چانه شما متناسب می شود.

بستن روسری برای فرم صورت مثلثی
نحوه بستن روسری برای فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

اگر دارای فرم صورت مربعی هستید باید روسری خود را به گونه ای ببندید که گوشه های مربعی صورت شما گرد نشان داده شود. این نوع فرم صورت به مانند مستطیلی شکل است. با توجه به این موضوع در آموزش مدل بستن روسری برای صورت لاغر این مدل فرم صورت هم قرار دارد.  فرم صورت ذوزنقه ای دو مدل موجود است، در مدل اول عرض پیشانی از عرض چانه کمتر می باشد که در این نوع فرم صورت باید روسری خود را به گونه ای ببندید که لبه های فک صورت پوشیده شود. در این نوع فرم صورت به هیچ وجه از هدبند در زیر روسری خود استفاده نکنید. همچنین سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید.

نحوه بستن روسری برای فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای
در نوع دوم عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است که در این نوع بستن روسری برای این مدل فرم صورت اگر قصد استفاده از هدبند را دارید باید از هدبند های تیره استفاده کنید. برخی از افراد هم دارای فرم صورت قلبی شکل هستند به این صورت که چانه کوچکی دارند اما پیشانیشان بلند است. در نوع روسری و بستن این مدل صورت ها باید دقت کنید که چانه هایتان را مخفی نکنید.

کلام آخر

در این مقاله آموزش مدل بستن روسری برای صورت لاغر را مورد بررسی قرار دادیم. و با معرفی فرم صورت ها هرکدام از این مدل ها را بررسی کردیم.. با رعایت این موارد و نکات شما می توانید استایل زیبا و منحصر به فردی خواهید داشت. برای خرید انواع روسری مجلسی و زیبا می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کنید.