ترفند های بستن شال و روسری برای فصل پاییز، آموزشی است که در این مقاله قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم. شال و روسری یکی از مهم ترین پوشش های بانوان است و در استایل و شیک پوشی خانم ها نقش مهمی دارد و علاوه بر این که خرید شال و روسری مهم است نحوه بستن آن نیز در استایل شما نقش دارد. با شروع فصل پاییز و زمستان خانم ها به دنبال خرید انواع شال و روسری پاییزی هستند و همچنین به دنبال مدل های مختلف برای بستن شال و روسری برای فصل پاییز هستند که در این مطلب به شما آموزش می دهیم. در ادامه این مطلب کاربردی همراه باشید.

جنس روسری پاییزه

قبل از بررسی ترفند های بستن شال و روسری برای فصل پاییز بهتر است که جنس شال و روسری های پاییزی را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع از آنجا که شال و روسری پاییزه برای فصل زمستان و پاییز استفاده می شود به همین دلیل دارای جنس ضخیم و گرم هستند. البته این ضخامت تنها به معنای شال و روسری بافتنی نیست زیرا شال و روسری پاییزه از جنس های مختلفی برخوردار هستند که مخصوص پاییز می باشد. روسری های پاییزه به راحتی با انواع مدل مانتو اسپرت و بارانی ست می شود و استایل زیبایی برای شما می سازد. جنس های نخی پاییزی، موهر، بافتنی و ساتن از جمله جنس های است که در پاییز استفاده می شود.

جنس روسری پاییزه

تاثیر شال در استایل پاییزی

در واقع شاید خیلی ها این تصور را داشته باشند که شال و روسری تنها برای پوشاندن مو ها کاربرد دارد اما باید به شما بگوییم که این تصور غلط است و شال و روسری در تمام دنیا به عنوان یک ابزار مد به کار می رود و این نشان دهنده اهمیت آن در استایل شما می باشد. باید توجه داشته باشید که برای یادگیری ترفند های بستن شال و روسری برای فصل پاییز لازم است که با انواع فرم صورت آشنا شوید.

تاثیر شال در استایل پاییزی

فرم صورت مستطیلی

همانطور که گفته شد یکی از نکاتی که برای ترفند بستن شال و روسری برای فصل پاییز باید به آن توجه شود،  فرم صورت می باشد. برخی از افراد دارای فرم صورت مستطیلی و دراز هستند.  این مدل افراد دارای پیشانی و فک هم اندازه و با لبه های تیز هستند و طول صورت شان از عرض صورت بزرگتر است.

در مدل بستن شال و روسری این افراد باید دقت کنندکه طول صورت لبه های تیز صورت گرد شود و طول صورتشان کوتاه تر و استفاده از اکسسوری های همچون: هدبند و اکسسور ی های تیره زیر روسری خود را کوتاه تر کنند.

فرم صورت بیضی شکل و کشیده

برخی از افراد دارای صورت بیضی شکل اما کشیده ای هستند. در واقع کارشناسان مد معتقدند که صورت بیضی شکل بهترین فرم صورت است و هر مدل بستن شال و روسری به آن می آید. اما برای فرم صورت بیضی کشیده بهتر است که برای زیر شال و روسری پاییز خود از هدبند یا دستمال سر استفاده شود و حتما کناره های شال و روسری خود را در داخل قرار دهید و از این طریق گونه های خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

فرم صورت بیضی شکل و کشیده

فرم صورت گرد

برای صورت های که گرد هستند، باید دقت کنید که ارتفاع پیشانی شما کم نشود. برای این کار می توانید از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید و ارتفاع پیشانی شما بیشتر نشان داده می شود. همچنین دقت کنید که کناره‌ های شال و روسری خود را تا نزنید. برای افرادی که صورت‌ های گرد دارند، پیشنهاد می‌شود از شال و روسری که پارچه‌ های حالت‌دار و محکم دارند، استفاده کنند.

فرم صورت مثلثی

برای صورت های مثلثی، باید به گونه ای شال و روسری پاییز  خود را ببندید که عرض پیشانی شما کم شود. در این فرم صورت عرض چانه کم است و با کم کردن عرض پیشانی، پیشانی و چانه شما متناسب می شود.

فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

اگر دارای فرم صورت مربعی هستید باید شال و روسری خود را به گونه ای ببندید که گوشه های مربعی صورت شما گرد نشان داده شود. این نوع فرم صورت به مانند مستطیلی شکل است. فرم صورت ذوزنقه ای دو مدل موجود است، در مدل اول عرض پیشانی از عرض چانه کمتر می باشد که در این نوع فرم صورت باید شال و روسری خود را به گونه ای ببندید که لبه های فک صورت پوشیده شود. در این نوع فرم صورت به هیچ وجه از هدبند در زیر شال و روسری خود استفاده نکنید. همچنین سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید.

در نوع دوم عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است که در این نوع فرم صورت از هدبند های تیره استفاده کنید. برخی از افراد هم دارای فرم صورت قلبی شکل هستند به این صورت که چانه کوچکی دارند اما پیشانیشان بلند است. در نوع شال و روسری و بستن این مدل صورت ها باید دقت کنید که چانه هایتان را مخفی نکنید.

فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

کلام آخر

در این مقاله آموزش ترفند بستن شال و روسری برای فصل پاییز را به شما دادیم و با مشاهده این ویدئو می توانید شال و روسری های پاییزی خود را با مدل های متنوع و زیبا ببندید و استایل زیبایی داشته باشید. همچنین برای خرید انواع شال و روسری پاییزی به سایت مروا مزون مراجعه کنید.