فصل پاییز کم کم از راه می رسد و خرید شال و روسری پاییز یکی از دغدغه های است که برای خانم ها وجود دارد. در فصل پاییز هوا آرام آرام رو به خنکی می رود و برای شال و روسری بهتر است که از رنگ های گرم استفاده شود در واقع رنگ های به مانند: نارنجی، قرمز، زرد و آجری در این فصل بسیار محبوب می باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا با جدیدترین مدل های شال و روسری پاییز ۱۴۰۰ آشنا شوید.

تاثیر شال و روسری در استایل پاییزی

در واقع شاید خیلی ها این تصور را داشته باشند که شال و روسری تنها برای پوشاندن مو ها کاربرد دارد اما باید به شما بگوییم که این تصور غلط است و شال و روسری در تمام دنیا به عنوان یک ابزار مد به کار می رود و این نشان دهنده اهمیت آن در استایل شما می باشد. باید توجه داشته باشید که شال و روسری پاییز خود را خریداری می کنید با فرم صورت شما هماهنگی داشته باشد و بهتر است که شکل هندسی صورت خود را بدانید. در ادامه چند مدل فرم صورت را معرفی خواهیم کرد.

فرم صورت مستطیلی

در هنگام خرید شال و روسری پاییز باید به فرم صورت خود توجه کنید. برخی از افراد دارای فرم صورت مستطیلی و دراز هستند.  این مدل افراد دارای پیشانی و فک هم اندازه و با لبه های تیز هستند و طول صورت شان از عرض صورت بزرگتر است.

در مدل بستن شال و روسری این افراد باید دقت کنندکه طول صورت لبه های تیز صورت گرد شود و طول صورتشان کوتاه تر و استفاده از اکسسوری های همچون: هدبند و اکسسور ی های تیره زیر روسری خود را کوتاه تر کنند.

فرم صورت بیضی شکل و کشیده

برخی از افراد دارای صورت بیضی شکل اما کشیده ای هستند. در واقع کارشناسان مد معتقدند که صورت بیضی شکل بهترین فرم صورت است و هر مدل بستن شال و روسری به آن می آید. اما برای فرم صورت بیضی کشیده بهتر است که برای زیر شال و روسری پاییز خود از هدبند یا دستمال سر استفاده شود و حتما کناره های شال و روسری خود را در داخل قرار دهید و از این طریق گونه های خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

فرم صورت بیضی شکل و کشیده
فرم صورت گرد

برای صورت های که گرد هستند، باید دقت کنید که ارتفاع پیشانی شما کم نشود. برای این کار می توانید از هدبند های رنگ روشن استفاده کنید و ارتفاع پیشانی شما بیشتر نشان داده می شود. همچنین دقت کنید که کناره‌ های شال و روسری خود را تا نزنید. برای افرادی که صورت‌ های گرد دارند، پیشنهاد می‌شود از شال و روسری که پارچه‌ های حالت‌دار و محکم دارند، استفاده کنند.

فرم صورت مثلثی

برای صورت های مثلثی، باید به گونه ای شال و روسری پاییز  خود را ببندید که عرض پیشانی شما کم شود. در این فرم صورت عرض چانه کم است و با کم کردن عرض پیشانی، پیشانی و چانه شما متناسب می شود.

فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

اگر دارای فرم صورت مربعی هستید باید شال و روسری خود را به گونه ای ببندید که گوشه های مربعی صورت شما گرد نشان داده شود. این نوع فرم صورت به مانند مستطیلی شکل است. فرم صورت ذوزنقه ای دو مدل موجود است، در مدل اول عرض پیشانی از عرض چانه کمتر می باشد که در این نوع فرم صورت باید شال و روسری خود را به گونه ای ببندید که لبه های فک صورت پوشیده شود. در این نوع فرم صورت به هیچ وجه از هدبند در زیر شال و روسری خود استفاده نکنید. همچنین سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید.

در نوع دوم عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است که در این نوع فرم صورت از هدبند های تیره استفاده کنید. برخی از افراد هم دارای فرم صورت قلبی شکل هستند به این صورت که چانه کوچکی دارند اما پیشانیشان بلند است. در نوع شال و روسری و بستن این مدل صورت ها باید دقت کنید که چانه هایتان را مخفی نکنید.

فرم صورت مربعی یا ذوزنقه ای

راهنمای خرید شال و روسری پاییز

در هنگام خرید شال و روسری پاییز علاوه بر این که به طرح و رنگ و فرم صورت خود باید توجه داشته باشید باید جنس شال و روسری هم در نظر بگیرید. یکی از بهترین جنس ها برای فصل پاییز پارچه های پنبه ای است. این جنس شال و روسری سرما را از خود عبور نمی دهد و گرم است و از آنجایی که جنس نخی دارد به راحتی هم اتو می شود. و به مانند دیگر جنس ها سر نمی خورد. این جنس شال و روسری پاییز مناسب فصل سرما می باشد و از جنس بسیار خوبی برخودار است.

شال و روسری پاییزی پنبه ای

از دیگر جنس های مناسب برای شال و روسری پاییز، پارچه ابریشم می باشد که از قیمت بالایی برخوردار است. شال و روسری ابریشم توییل یکی از گزینه های مناسب فصل پاییز می باشد و این جنس بسیار لطیف و مقاوم است و شما می توانید با انواع لباس چرم و لباس های زمستانی خود ست کنید و استایل زیبایی برای خود بسازید.

شال و روسری پاییزی ابریشم

استفاده از شال و روسری موهر هم یکی از انتخاب های مناسب برای فصل پاییز می باشد. می توانید این جنس شال و روسری را با رنگ های خنثی انتخاب کنید و برای روز های خیلی سرد استایل بسیار زیبایی داشته باشید. پارچه موهر برای فصل پاییز و زمستان کاربرد دارد و برای آشنایی بیشتر با شال موهر می توانید به این مطلب مراجعه کنید. شال و روسری از جنس موهر می تواند انتخاب درست و منطقی باشد.

شال و روسری پاییزی موهر
کلام آخر

در این مقاله شما را راهنمایی کردیم تا شال و روسری پاییز مناسب خریداری کنید تا علاوه بر این که باعث گرم شدن شما شود و کاربردی باشد استایل زیبا و منحصر به فردی هم به شما بدهد. شما می توانید برای خرید انواع شال و روسری پاییز ۱۴۰۰ و آشنایی با انواع مدل ها شال و روسر در فصل پاییز به مروا مزون مراجعه کنید و خرید راحت و بی دغدغه ای داشته باشید.