راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال از مواردی است که در این مقاله قصد داریم تا آن را مورد بررسی قرار دهیم. شال یکی از مهم ترین اجزا استایل و پوشش شما می باشد و در انتخاب آن با شال و شلوار شما باید هماهنگ باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که قبل از آن که رنگ مانتو و شلوار اهمیت داشته باشد نوع و مدل مانتو بسیار مهم است. به عنوان مثال شما نباید با مانتو طرح کلاسیک یک شال سنتی بگذارید و یا این که مانتو های گشاد را نباید با روسری ابریشمی استفاده کنید. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با روش ست کردن انواع رنگ مانتو و شلوار و شال آشنا کنیم.

قوانین ست کردن رنگ ها

در واقع قبل از راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال لازم است که با قوانین و اصول ست کردن رنگ ها آشنا شوید. برای ست کردن رنگ ها در استایلتان لازم است که با رنگ های اصلی و فرعی و مکمل آشنا شوید. رنگ های اصلی شامل:زرد، آبی، قرمز است که این رنگ ها بهتر است در کنار هم دیگر قرار نگیرند و یک رنگ مکمل یا واسطه داشته باشید البته می توانید دو رنگ اصلی را در کنار هم استفاده کنید.

راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال

رنگ های مکمل هم لازم است بدانید که بنفش مکمل زرد، نارنجی مکمل آبی ، سبز مکمل قرمز است و این مکمل ها در کنار هم ترکیب رنگی بسیار زیبایی برای شما می سازد. در ست کردن رنگ ها به فصل سال هم توجه کنید، به عنوان مثال برای فصل پاییز و سرد به سراغ رنگ های گرم به مانند قرمز و نارنجی بروید و در فصل های تابستان به سواغ رنگ های پاستیلی  و آبی و سبز و… بروید.

ته رنگ

قبل از این که راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال را مورد بررسی قرار دهیم بهتر است که با چند اصطلاح مهم آشنا شوید. ته رنگ این اصصطلاح برای ترکیب هر رنگ با سفید به کار برده می شود. هر چقدر در این ترکیب رنگی سفید بیشتر باشد رنگ نهایی روشن تر می شود. در واقع رنگ سفید با ته رنگ ها به خوبی ست می گردد.

سایه رنگ

ترکیب رنگ ها با رنگ سیاه، سایه رنگ گفته می شود و هر چقدر رنگ سیاه بیشتر باشد در ترکیب رنگی باعث می شود تا ترکیب رنگ تیره تر به نظر برسد. بهتر است که توجه داشته باشید که رنگ های سیاه با تن های رنگی ترکیب می شوند و تناسب دارند.

تن رنگ ها

ترکیب هر رنگ با رنگ طوسی هم تن رنگ گفته می شود. به طور کلی طوسی رنگ خنثی است و به خوبی با تن های رنگی ست می شود. اگر می خواهید با اصول ست کردن رنگ ها با مانتو طوسی آشنا شوید به این مطلب مراجعه کنید.

ست کردن مانتو سفید با شال

در راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال در ابتدا رنگ سفید را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید که برای ست کردن شال و روسری با مانتو سفید هیچ گاه به سرغ رنگ های تیره و مشکی برای شال و روسری نروید. برای این که بتوانید استایل زیبا و جذابی با مانتو سفید داشته باشید از رنگ های آبی فیروزه ای ، سورمه ای، قرمز ، آلبالویی، سبز استفاده کنید و ترکیب رنگ سفید در این مدل شال و روسری ها هم بسیار زیبا خواهد بود.

ست کردن مانتو سفید با شال

 

ست کردن مانتو سبز با شال

یکی از رنگ مانتو هایی که ست کردن با آن کار بسیار سختی خواهد بود، مانتو های سبز رنگ می باشد. کسایی که علاقه به رنگ سبز  دارند و از این رنگ برای مانتو های خود استفاده می کنند بهتر است که برای ست کردن شال و روسری خود از رنگ های قرمز و زرد استفاده کنند، استایل زیبایی خواهید ساخت با این ترکیب رنگ.

ست کردن مانتو مشکی با شال

یکی از رنگ های پرطرفدار برای مانتو، رنگ مشکی می باشد و در راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال باید بدانید که این رنگ بسیار محبوب در میان خانم ها می باشد به این دلیل که  ست کردن با این رنگ برای خانم ها بسیار راحت می باشد. برای این رنگ هم درست به مانند مانتو سفید استفاده از رنگ های تیره گزینه مناسبی نخواهد بود. برای ست کردن شال و روسری با مانتو مشکی رنگ هایی به مانند: قرمز، لیمویی، زرشکی و آبی بسیار مناسب می باشد.

ست کردن مانتو مشکی با شال

ست کردن مانتو بنفش با شال

ترکیب رنگ سرخابی و یا صورتی با مانتو بنفش می توانید استایل زیبایی برای شما بسازد. به نوعی ترکیب رنگ صورتی و سرخابی و بنفش یکی از ترکیب رنگ های پر انرژی و زیبایی است که در استایل خود می توانید از این ترکیب رنگ استفاده کنید.

ست کردن مانتو مشکی با شال

ست کردن آبی کاربنی با شال

در راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال، یکی از رنگ های جذاب و پرطرفدار در میان بانوان رنگ آبی کاربنی می باشد. برای ست کردن با این رنگ در مرحله اول می توانید از رنگ های مشابه آبی کاربنی و سرمه ای و آبی استفاده کنید. یکی از ست های جذاب با این رنگ استفاده از شال زرد لیمویی و سبز است که استایل بسیار جذابی برای شما می سازد از رنگ سفید هم می توانید در استایل خود استفاده کنید.

ست کردن آبی کاربنی با شال

نکاتی که در انتخاب شال و روسری باید به آن توجه کنید

  • اگر شال و روسری خود را به سبک محجبه سر می کنید لازم است که در انتخاب رنگ به رنگ پوست و رنگ چشم‌های خود توجه داشته باشید و طبق آن شال و روسری خود را انتخاب کنید.
  • اگر رنگ پوست شما گرم است بهترین رنگ‌ها برای شما قرمز، زرد، نارنجی و سبز زیتونی است. اما اگر رنگ پوست سردی دارید به سراغ رنگ‌هایی مثل آبی، بنفش، نقره‌ای و خاکستری بروید.
  • برای افرادی که رنگ چشم‌های روشنی دارند به مانند آبی و سبز،  بهتر است از شال و روسری‌هایی به رنگ چشم خود استفاده کنند تا رنگ چشمشان جلوه زیباتری داشته باشد.
  • سبک و مدل روسری سر کردن تاثیر زیادی در انتخاب رنگ آن دارد.
  • توجه داشته باشید که برای انتخاب روسری و شال باید رنگ پوست و مو را همزمان در نظر گرفت.

کلام آخر

در این مقاله راهنمای ست رنگ شلوار و مانتو و شال را مورد بررسی قرار دادیم و ترکیب های رنگی مختلف را معرفی کردیم و شما را با قوانین و اصول رنگ ها آشنا کردیم. با مطالعه این مقاله و رعایت این نکات شما می توانید استایل زیبایی داشته باشید. برای خرید انواع رنگ های جذاب و مدل های زیبا شال و روسری به سایت مروا مزون مراجعه کنید.