همه خانم ها همیشه مشکل این را داشتند که کدام شال و روسری را با مانتو خود بپوشند و بار ها این سوال را از خود پرسیده اند که چی بپوشم؟ اما دیگر نگران نباشید با خواندن این مقاله مشکل شما کامل حل خواهد شد و دیگر در هنگام بیرون رفتن مشکلی با ست کردن شال و روسری با مانتو خود ندارید زیرا ما شما را به طور کامل راهنمایی خواهیم کرد و نکات طلایی را خواهیم گفت. در ادامه این مطلب کاربردی همراه ما باشید.

اصول ست کردن شال و روسری با مانتو

در واقع خانم ها همیشه این مشکل را دارند که شال و روسری را با مانتو خود ست کنند و این مشکل گاهی آن ها را خسته می کند و این مشکل هم به دلیل عدم آگاهی نداشتن آن ها درباره اصول ست کردن می باشد.

همه ما می دانیم که ترکیب رنگ مانتو با شال و روسری مناسب نباشد و همخوانی نداشته باشد به هیچ وجه استایل زیبا و جذابی نخواهد بود. به طور حتم که در هنگام خرید شال و روسری با تنوع رنگ و طرح های زیادی مواجه خواهیم شد و این کار را سخت می کند. اما اگر کمی اطلاعات درباره رنگ ها و هارمونی آن ها داشته باشیم خیلی راحت می توانیم ست زیبا و جذاب داشته باشیم.

اصول ست کردن شال و روسری با مانتو

رنگ مناسب هر پوست

در واقع باید این نکته را بدانید که هر پوستی رنگ مخصوص به خودش را دارد و برای  ست کردن شال و روسری با مانتو باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. سعی کنید رنگ مانتو های را انتخاب کنید که ست کردن شال و روسری با آن برای شما مشکل نباشد. لازم است که بدانید به طور کلی دو نوع پوست داریم و در ادامه بررسی می کنیم.

رنگ مناسب هر پوست

پوست سرد

این نوع پوست ها بهترین رنگ ها که مناسب می باشد ازجمله: بنفش، آبی، خاکستری و نقره ای می باشد. پس اگر شما دارای رنگ پوست سرد هستید به سراغ این رنگ ها برای ست کردن شال و روسری خود با مانتو بروید.

پوست گرم

این مدل افراد که دارای این نوع پوست هستند نباید از رنگ های تیره استفاده کنند و رنگ های بنفش، آبی، صورتی، نارنجی و خاکستری که تن روشنی دارند بسیار مناسب خواهد بود.

ست کردن شال و روسری برای پوست های تیره

برای این نوع پوست ها باید شال و روسری انتخاب کنید که با پوست صورت شما مغایرت داشته باشد. در نتیجه استفاده از یک شال و روسری با رنگ روشن جلوه زیبا و جذابی به این افراد می دهد. توجه داشته باشید که این اشخاص از رنگ های قرمز، فیروزه ای و سبز رنگ استفاده نکنند. البته رنگ های تیره مثل قهوه ای و مشکی اصلا مناسب نمی باشد.

ست کردن شال و روسری برای پوست های روشن

این تضاد رنگ شال و روسری برای پوست صورت در همه جا باید رعایت شود و برای این مدل پوست ها هم صدق می کند.  باید توحه داشته باشید که خانم هایی که رنگ پوستشان روشن است و رنگ چشم های روشنی هم دارند باید از شال و روسری استفاده کنند که رنگ پوستتان متفاوت باشد. رنگ هایی به مانند: بنفش، قرمز، نارنجی یا زرد برای پوست های خیلی روشن مناسب نمی باشد از ایده آل ترین رنگ ها برای این افراد: آبی ملایم، قهوه ای ، بژ، آبی تیره و… بسیار مناسب خواهد بود.

ست کردن مانتو سفید با شال و روسری مناسب

ست کردن مانتو سفید با شال و روسری مناسب

توجه داشته باشید که برای ست کردن شال و روسری با مانتو سفید هیچ گاه به سرغ رنگ های تیره و مشکی برای شال و روسری نروید. برای این که بتوانید استایل زیبا و جذابی با مانتو سفید داشته باشید از رنگ های آبی فیروزه ای ، سورمه ای، قرمز ، آلبالویی، سبز استفاده کنید و ترکیب رنگ سفید در این مدل شال و روسری ها هم بسیار زیبا خواهد بود.

ست کردن مانتو سبز با شال و روسری

ست کردن مانتو سبز با شال و روسری

یکی از رنگ مانتو هایی که ست کردن با آن کار بسیار سختی خواهد بود، مانتو های سبز رنگ می باشد. کسایی که علاقه به رنگ سبز  دارند و از این رنگ برای مانتو های خود استفاده می کنند بهتر است که برایشال و روسری خود از رنگ های قرمز و زرد استفاده کنند، استایل زیبایی خواهید ساخت با این ترکیب رنگ.

ست کردن مانتو مشکی با شال و روسری مناسب

ست کردن مانتو مشکی با شال و روسری مناسب

یکی از رنگ های پرطرفدار برای مانتو، رنگ مشکی می باشد و ست کردن با این رنگ برای خانم ها بسیار راحت می باشد. برای این رنگ هم درست به مانند مانتو سفید استفاده از رنگ های تیره گزینه مناسبی نخواهد بود. برای ست کردن شال و روسری با مانتو مشکی رنگ هایی به مانند: قرمز، لیمویی، زرشکی و آبی بسیار مناسب می باشد.

نکاتی که در هنگام ست کردن شال و روسری رعایت کنید

  • مانتوهای گشاد را با شال‌‌‌های  بلند ست کنید. مخصوصا اگر قد بلند هستید شال بلند اندام شما را متعادل تر نشان ‌‌می‌دهد
  •  روسری‌‌‌های  کوچک برای ست کردن با مانتو‌‌‌های  سنتی و گشاد مناسب نیست.  معمولاً روسری‌‌های کوچک را بهتر است با مانتوهای کوتاه، کت‌‌های فیت و کت و دامن ست کنید.
  • مانتو‌‌‌‌‌‌هایی که طرح‌‌‌های  فانتزی دارند را با شال یا روسری که طرح‌‌‌های  سنتی دارند ست نکنید.
  •  برای مانتو ساده از شال و روسری طرح دار استفاده کنید.
  •  اگر مانتوی شما طرح دار است بهتر است از یک شال یا روسری تک رنگ و ساده استفاده کنید.
  • برای رفتن به جلسات کاری مانتو راسته و تک رنگ با رنگ‌‌‌های  مشکی، سرمه ای، خاکستری یا قهوه ای بپوشید. یادتان باشد ست مانتو روسری شما نشان از شخصیت اجتماعی تان در محل کار دارد.
  • برای استایل‌‌‌های  ساده و تک رنگ از اکسسوری‌‌‌های  شلوغ استفاده نکنید.

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل آموزش ست کردن شال و روسری با مانتو را بررسی کردیم و نکات مهمی برای انتخاب شال و روسری را بیان کردیم که با رعایت این موارد می توانید یک استایل زیبا و جذابی را بسازید. همچنین برای خرید انواع شال و روسری و مشاهده انواع رنگ و مدل ها می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کنید و تجربه یک خرید راحت و ایمن را با مروا مزون تجربه کنید.