شال و روسری پلنگی یکی از استایل های امروزی و جز اکسسوری های پرطرفدار افراد خاص پسند می باشد. این طرح در فصل و پاییز بسیار مناسب است. اما خیلی از افراد در استفاده از این طرح دچار شک هستند و این تصور ار دارند که بسیار شلوغ است و استایل خوبی نخواهد بود اما باید به شما این نکته را یادآوری کنیم که اگر روش صحیح استفاده از این طرح را بلد باشید به راحتی می توانید استایل های زیبا و شیک داشته باشید. در این مقاله همراه ما باشید تا نکات لازم برای ست کردن شال و روسری پلنگی را به شما بگوییم.

شال و روسری پلنگی چه جنسی دارد؟

در واقع باید این نکته را به شما بگوییم که روسری پلنگی از مواد مختلفی ساخته می شود. شال و روسری پلنگی از تمام جنس های نخ، ابریشم، حریر و غیره ساخته می شود. از آنجایی که این مدل شال و روسری در طرح و جنس های مختلفی ساخته می شود به شما این امکان را می دهد تا راحتتر ست کنید. شال و روسری طرح پلنگی حریر ساخته می شود برای زمان هایی که هوا گرم است مناسب تر است ولی چون این جنس روسری لیز است بهتر است در زمان هایی که کار زیادی دارید استفاده نکنید چون باید مرتب آن را صاف کرده و باعث دردسر خواهد بود.

از دیگر جنس های روسری هایی با طرح پلنگی، جنس ساتن است. روسری ها با این جنس لیز هستند و باید در نگهداری آن ها بسیار دقت کرد. سعی کنید این جنس روسری را با آب سرد بشویید تا به آن صدمه ای وارد نشود. می توانید به مقاله بهترین روش شستشو شال و روسری مراجعه کنید و طریقه شستشو شال و روسری را بخوانید.

شال و روسری پلنگی چه جنسی دارد؟

راهنمای انتخاب شال و روسری پلنگی

برای خرید شال و روسری پلنگی در ابتدا هدف خود را مشخص کنید بدین معنی است که در ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

 این روسری را در کدام مکان ها بر سر خواهم کرد؟
کدام جنس شال و روسری پلنگی مناسب چادر است و کدام جنس، مناسب سر کردن با مانتو؟
ابعاد روسری بهتر است در چه اندازه ای باشد؟

چه میزان بودجه و هزینه برای خرید این طرح روسری ، خرج خواهم کرد؟
آیا این روسری باید مجلسی باشد یا عادی؟
روسری پلنگی را در کدام فصل مورد استفاده قرار خواهم داد؟
آیا طرح خاصی را مدنظر دارم یا هر طرحی که در مغازه باشد، خریده و استفاده خواهم کرد؟

جنس شال و روسری پلنگی

دومین فاکتوری که باید در نظر بگیرید، توجه به جنس آن می باشد و شما باید دقیق بدانید که این شال و روسری پلنگی را برای کدام فصل سال قصد دارید سر کنید.

جنس شال و روسری پلنگی

 روسری پلنگی نخی

اگر قصد دارید روسری پلنگی خود را در فصل گرما و تابستان به سر کنید باید جنس نخی آن را تهیه کنید. زیرا دوخت جنس نخی از الیاف سبک تر و نازک تری استفاده می شود تا بتوان از آن در فصول گرم سال استفاده کرد.

 روسری پلنگی مخصوص پاییز

این مدل شال و روسری برای فصل زمستان و پاییز هم بسیار مناسب است. جنس این طرح شال و روسری برای فصل زمستان و پاییز از نخ های ضخیم تری دوخته شده است تا مسیر ورود هوای سرد به سر، گردن و گوش های شما گرفته شود. با استفاده از این طرح شال و روسری می توانید استایل زیبا و شیکی در فصل زمستان و پاییز داشته باشید.

شال و روسری پلنگی تابستانه و پاییزه

برخی از روسری های پلنگی جنس خاصی دارند به این صورت که جنس آن ها هم ضخیم است و هم نازک  و این مدل شال و روسری بسیار نرم هستند و برای فصل های مختلف سال بسیار مناسب هستند.

ست شال و روسری پلنگی با لباس ساده

اگر به سادگی علاقه دارید و دوست ندارید استایل شلوغی داشته باشید. در هنگام استفاده روسری پلنگی از  مانتو و دیگر موارد استایل خود تک رنگ و ساده استفاده کنید. رنگ مشکی بسیار جذاب است که با استفاده از روسری پلنگی جلوه زیبایی می دهد.

ست شال و روسری پلنگی با لباس ساده

ست روسری پلنگی با کت چرم و جیر

همانطور که اشاره کردیم این مدل شال و روسری جذاب در پاییز و زمستان چشم نواز تر دیده می شود و به کت چرم ، بافت های پشمی و خز  می آید زیرا آن ها بطور طبیعی از پوست حیوانات تهیه می شوند و تناسب زیادی با هم دارند.

استفاده از طرح های مشابه

اگر به استایل های شلوغ و پر از نقش علاقه دارید می توانید کفش، کیف ، کمربند ،  شلوار یا دامن خود را هم از این طرح انتخاب کنید. اما باید به این نکته دقت کنید دو آیتم مشابه انتخاب کنید و نباید دو مورد مشابه بر روی هم قرار بگیرد. به این معنی که اگر میخواهید روسری پلنگی بپوشید، مانتو یا پیراهن مشابه این پترن نباشد ، زیرا در کنار هم ناهماهنگ و نامتوازن دیده می شوند.

استفاده از طرح های مشابه

کلام آخر

در این مقاله به شما به طور کامل آموزش دادیم که چگونه شال و روسری پلنگی را با لباس خود ست کنید و استایل زیبا و شیکی  داشته باشید. این مدل شال و روسری اگر به درستی با لباس شما ست شود و انتخاب درستی در استایل خود داشته باشید، می تواند بسیار زیبا و جذاب باشد. برای خرید انواع شال و روسری پلنگی می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کنید.