روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری از آموزش های است که در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم. در واقع توربان جز اکسسوری های جذاب و زیبا برای خانم ها می باشد و برای تمام فصل ها می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا روش های متفاوت بستن توربان مجلسی آشنا شوید.

تعریف توربان مجلسی

قبل از این که روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری را بررسی کنیم، تعریف کوتاهی از توربان مجلسی را به شما خواهیم گفت. در واقع توربان نوعی سربند است که در بازار مدل های مختلفی موجود است. جالب است که بدانید در گذشته از توربان ها برای اهداف مذهبی و حجاب در نیجریه استفاده می شد. توربان ها به طور معمول سربند های هستند که مو ها را به خوبی می پوشانند ولی سر و گردن را به خوبی پنهان نمی کنند.

تعریف توربان مجلسی

روش های بستن توربان

روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری بسیار متنوع می باشد و شما می توانید طبق سلیقه خود توربان را به گونه ای ببندید که موهایتان دیده نشود و همچنین می توانید به گونه ای ببینید که قسمتی از مو های شما از زیر سربند بیرون بیاید.

مدل اول بستن توربان

یکی از ساده ترین روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری، استفاده از یک روسری کوچک یا دستمال سر است. در این مدل باید برای بستن توربان به کمک این روش باید روسری یا دستمال سر خود را تا بزنید سپس توربان را از زیر موهایتان عبور دهید و در نهایت در قسمت جلوی سر توربان را به صورتی که به یک سمت متمایل است گره بزنید. به مانند تصویر زیر عمل کنید.

مدل اول بستن توربان

 

مدل دوم

در این روش هم لازم است که از روسری استفاده کنید سپس روسری خود را به صورت مثلثی تا بزنید و از قسمتی که تا زده اید روسری را به شکل مثلث معکوسی روی سر خود قرار دهید و گره بزنید سپس قسمت مثلث شکل را زیر گره ای که زده اید پنهان کنید و دسته های آن را طبق سلیقه دلخواه خود ببندید.

 

مدل دوم

 

مدل سوم بستن توربان

در این روش با استفاده از شال به راحتی می توانید یک توربان زیبا ببندید. ابتدا شال را در پشت سر خود گره بزنید و گره دوم را نیز به صورت پاپیونی بزنید و توربان را برای جذابیت بیشتر به یک سمت متمایل نمایید.

مدل سوم بستن توربان

 

 

مدل چهارم بستن توربان

در ادامه مقاله روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری، در این مدل هم می توانید از شال استفاده کنید. ابتدا شال را در قسمت پشت سر خود گره بزنید سپس دسته های شال را به یک سمت متمایل کنید و دور یکدیگر بپیچانید و دسته ای را که پیچیده اید به شکل سر فر دهید و به کمک گیره این قسمت را در جایی مناسب فیکس نمایید. این مدل بسیار زیبا و کاربردی است.

مدل چهارم بستن توربان

نکاتی که برای خرید توربان مجلسی باید رعایت شود

از آنجایی که با روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری آشنا شدید گاهی لازم است که توربان مجلسی خریداری کنید و بهتر است که با نکات خرید این اکسسوری آشنا باشید. اولین نکته و مهم ترین نکته در خرید توربان مجلسی، توجه به جنس توربان می باشد. در واقع باید به فصلی که قصد استفاده از توربان را دارید توجه کنید و طبق آن جنس سربند خود را انتخاب کنید. مدل های نخی توربان را می توانید برای فصل تابستان استفاده کنید و برای فصل های پاییز و زمستان می توانید از توربان های مخمل و بافت استفاده کنید.

ست کردن توربان مجلسی

توربان مجلسی هم به مانند دیگر اکسسوری ها دارای انواع مختلفی است.  با توجه به این موضوع باید به مانند دیگر اکسسوری ها باید با استایل شما ست باشد.  برای این کار می توانید توربان مجلسی خود را به خیاط سفارش دهید تا طبق رنگ و جنس لباس شما کلاه حجاب یا توربان برای شما دوخته شود. توربان های بافتنی یکی از گزینه های مناسب برای فصل زمستان می باشد و می توانید با استفاده از آن ها استایل شیک و زیبای داشته باشید. تل توربان هم یکی از گزینه های جذاب است که می توانید در مجالس از آن ها استفاده کنید  و جز توربان های مجلسی محسوب می شود.

کلام آخر

در این مقاله روش های بستن توربان مجلسی زیر شال و روسری را به شما آموزش دادیم. با تمرین و تکرار به راحتی می توانید این مدل ها را ببندید و استایل زیبا و جذابی داشته باشید. شما می توانید برای خرید انواع شال و روسری به سایت مروا مزون مراجعه کنید. با مروامزون خرید اینترنتی راحت و بی دغدغه ای خواهید داشت.