مانتو یکی از پوشش های مهم زنان ایرانی است که دارای مدل و رنگ های متنوعی است و مانتو های گیپور یکی از مدل های مانتو هستند. ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور یکی از دغدغه های اکثر خانم های ایرانی می باشد. برای این که استایل زیبا و منحصر به فردی داشته باشید لازم است که اصول و نکات لازم برای ست کردن انواع مدل مانتو با شال و روسری خود را بدانید. در این مقاله قصد داریم تا نکات طلایی در این حوزه به شما آموزش دهیم در ادامه این مقاله آموزشی و کاربردی همراه ما باشید.

اهمیت مدل مانتو در ست کردن شال و روسری

یکی از نکاتی که در ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور باید رعایت کنید، توجه به مدل مانتو می باشد. به عنوان مثال شما نباید مانتو با طرح کلاسیک را با شال و روسری سنتی ست کنید. یکی دیگر از نکات مورد توجه این است که مانتو سنتی و گشاد را نباید با شال های ابریشیمی و کوتاه بپوشید. با رعایت و توجه به مدل مانتو خود می توانید روسری و شال مد نظر خود را انتخاب کنید. مانتو های گیپور هم یکی از مدل های پرطرفدار میان بانوان است که در انتخاب شال و روسری برای این مدل مانتو ها باید توجه کنید.

ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور

توجه به رنگ در ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور

از دیگر نکاتی که باید در ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور به آن توجه داشته باشید، هماهنگی و هارمونی رنگ ها است.  رنگ های فراوانی وجود دارد که شما می توانید در کنار آن استایل خود را زیباتر کنید البته علاوه بر این که به سلیقه باید توجه کنید، هماهنگی رنگ ها را هم باید توجه داشته باشید.

شال و روسری متناسب با مانتوی مشکی، سفید یا خاکستری

این سه رنگ جز رنگ های خنثی هستند و به همین دلیل تمام رنگ ها را می توان با آن ها ست کرد. پس اگر مانتو مشکی، سفید یا خاکستری می پوشید هر رنگی شال می توانید سر کنید. اگر از مانتو خاکستری تیره استفاده می کنید بهتر است که از رنگ های روشن تری برای شال و روسری خود انتخاب کنید. بهترین ترکیب در بین این رنگ‌ها، ترکیب مشکی و قرمز و نیز خاکستری و صورتی یا خاکستری و آبی است. این نکته ترکیب رنگی در ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور هم باید رعایت شود.

ست کردن مانتو سفید با شال ور روسری مناسب

توجه داشته باشید که برای ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور سفید هیچ گاه به سرغ رنگ های تیره و مشکی برای شال و روسری نروید. برای این که بتوانید استایل زیبا و جذابی با مانتو سفید داشته باشید از رنگ های آبی فیروزه ای ، سورمه ای، قرمز ، آلبالویی، سبز استفاده کنید و ترکیب رنگ سفید در این مدل شال و روسری ها هم بسیار زیبا خواهد بود.

ست کردن مانتو سبز با شال و روسری

یکی از رنگ مانتو هایی که ست کردن با آن کار بسیار سختی خواهد بود، مانتو های سبز رنگ می باشد. کسایی که علاقه به رنگ سبز  دارند و از این رنگ برای مانتو های خود استفاده می کنند بهتر است که برای ست کردن شال و روسری خود از رنگ های قرمز و زرد استفاده کنند، استایل زیبایی خواهید ساخت با این ترکیب رنگ.

ست کردن با مانتو طرح دار و ساده

اگر مانتویی دارید که درای طرح و رنگ است بهتر می باشد که از شال و روسری ساده استفاده کنید تا استایل شما بیش از حد شلوغ نشود. اگر هم مانتو ساده بر تن دارید درست برعکس عمل کنید، می توانید شال و روسری طرح دار انتخاب کنید.

ست کردن جنس پارچه شال یا روسری با مانتو

یکی از نکات جالب در ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور، می توانید متریال مانتو و شال را با هم ست کنید. به طور مثال برای مانتو های که دارای آستین گیپور دارند می توانید شال گیپور بزارید یا مانتوهای حریر با یقه کار شده را با شال های حریر سر کنید.

مانتوهای گیپور

نکات نهایی برای ست کردن شال و روسری با مانتو

  • نکاتی که در هنگام ست کردن شال و روسری با مانتو رعایت کنید
  • مانتوهای گشاد را با شال‌‌‌های  بلند ست کنید. مخصوصا اگر قد بلند هستید شال بلند اندام شما را متعادل تر نشان ‌‌می‌دهد
  •  روسری‌‌‌های  کوچک برای ست کردن با مانتو‌‌‌های  سنتی و گشاد مناسب نیست.  معمولاً روسری‌‌های کوچک را بهتر است با مانتوهای کوتاه، کت‌‌های فیت و کت و دامن ست کنید.
  • مانتو‌‌‌‌‌‌هایی که طرح‌‌‌های  فانتزی دارند را با شال یا روسری که طرح‌‌‌های  سنتی دارند ست نکنید.
  •  برای مانتو ساده از شال و روسری طرح دار استفاده کنید.
  •  اگر مانتوی شما طرح دار است بهتر است از یک شال یا روسری تک رنگ و ساده استفاده کنید.
  • برای رفتن به جلسات کاری مانتو راسته و تک رنگ با رنگ‌‌‌های  مشکی، سرمه ای، خاکستری یا قهوه ای بپوشید. یادتان باشد ست مانتو روسری شما نشان از شخصیت اجتماعی تان در محل کار دارد.
  • برای استایل‌‌‌های  ساده و تک رنگ از اکسسوری‌‌‌های  شلوغ استفاده نکنید.

ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل آموزش ست کردن شال و روسری با مانتو گیپور را بررسی کردیم و نکات مهمی برای انتخاب شال و روسری را بیان کردیم که با رعایت این موارد می توانید یک استایل زیبا و جذابی را بسازید. همچنین برای خرید انواع شال و روسری و مشاهده انواع رنگ و مدل ها می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کنید و تجربه یک خرید راحت و ایمن را با مروا مزون تجربه کنید.