روسری یکی از پارامتر های مهم در استایل خانم ها می باشد و علاوه بر این که انتخاب طرح و رنگ روسری در هنگام خرید مهم است، مدل بستن روسری هم از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم تا به شما مدل بستن روسری برای مجالس عروسی را آموزش دهیم. در ادامه این آموزش کاربردی همراه ما باشید.

اهمیت مدل بستن روسری برای مجالس عروسی

خیلی از افراد هستند که حجاب را رعایت می کنند و به دنبال مد هم می باشند و به همین دلیل برایشان مهم است که در مجالس مختلف استایل شیک و زیبایی داشته باشند. یکی از مهم ترین مجالسی که ما در آن حضور داریم، عروسی می باشد. در این مراسم همه مهمان ها رسیدن عروس و داماد را به هم جشن می گیرند و همه دوست دارند در این مراسم بسیار زیبا و خاص حاظر شوند. به همین دلیل مدل بستن روسری برای مجالس عروسی بسیار اهمیت دارد زیرا شال و روسری نقش مهمی در استایل مهمانی بانوان دارد.

اهمیت مدل بستن روسری برای مجالس عروسیاهمیت مدل بستن روسری برای مجالس عروسی

چند روش برای مدل بستن روسری برای مجالس عروسی

در واقع لازم نیست از مدل های پیچیده برای بستن روسری استفاده کنید. شما می توانید از استایل های ساده استفاده کنید که در عین سادگی بسیار شیک می باشد. یکی از روش های ساده مدل بستن روسری برای مجالس عروسی این است که، به سادگی دو طرف روسری را بر روی شانه خود بیاندازید. برای اطمینان که روسری از سرتان نمی افتد می توانید از سنجاق های کوچک استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های مدل بستن روسری برای مجالس عروسی مخصوص دختر خانم ها این است که، زیر روسری خود از هد یا کلاه حجاب استفاده کنید و سپس روسری را روی شانه راست خود انداخته و با یک گیره یا سنجاق تزئینی به هم وصل کنید. توجه کنید که چون گیره روی روسری عروسی قابل دیدن است پس بهتر است که از گیره زیبا و شیک استفاده شود برای آشنایی با انواع مدل گیره روسری به این مطلب مراجعه کنید.  بعد از وصل کردن هر دو قسمت روسری ، یک قسمت را بگذارید آزاد و صاف روی شانه راست باقی بماند و بعد قسمت دیگر را دور گردن خود بپیچانید. این تکه از روسری بعد از چرخش باید زیر تکه دیگر محکم شود به طوری که یک قسمت از روسری شما ، گردن را بپوشاند و تکه دیگر به صورت آزاد و صاف ، پایین افتاده باشد. توجه کنید که در این روش گیره یا سنجاق نباید زیر روسری پوشیده شود بلکه باید در معرض دید باشد .

چند روش برای مدل بستن روسری برای مجالس عروسی

استفاده از روسری حریر برای بستن روسری

یکی دیگر از روش های مدل بستن روسری برای مجالس عروسی، استفاده از روسری حریر و ابریشم می باشد. در این مدل بستن بعد از اینکه دو قسمت را پشت سر بردید ، به صورت ضربدری گره بزنید و بعد از گره زدن آن ها را جلو گردن بیاورید. بعد قسمتی از روسری را که حالا سمت چپ قرار دارد را آزاد و صاف بگذارید و دیگری را دور گردن بچرخانید. البته در این مورد روسری را محکم نکنید بلکه اجازه دهید کمی با گردن فاصله داشته باشد. این روش بستن روسری خیلی سخت نمی باشد و بعد از چند بار تمرین می توانید آن را انجام دهید.

استفاده از روسری حریر برای بستن روسری

روش دیگری که می توانید با استفاده از روسری حریر و ابریشمی ببندید کمی سخت تر است. در این مدل بستن روسری برای مجالس عروسی بهتر است از روسری دو رنگ استفاده شود. در مرحله اول دو طرف روسری را به صورت ضربدری پشت سر خود رد کرده و بعد هر قسمت را جلوی گردن بیاورید طوری که جای آن ها عوض شود. بعد تکه ای از روسری را که حالا سمت راست شما قرار دارد دور گردن خود پیچانده و پشت سر محکم کنید. بعد از اینکه از پوشیده شدن گردن خود اطمینان حاصل کردید ، سمت چپ روسری را روی سر خود محکم کنید طوری که مثل یک هد بند به نظر برسد. اما در این جا توجه کنید که دو رنگ روسری روی سر دیده شود. قسمت بعدی روسری را طوری روسر بپیچانید که قسمت کم رنگ بین دو قسمت پررنگ روسری قرار بگیرد و بعد روسری را پشت سر محکم کنید. در نهایت در صورت دلخواه می توانید از یک گل سر استفاده کنید تا تزیین روسری را کامل کنید.

کلام آخر

در این مقاله چند مدل بستن روسری برای مجالس عروسی را بررسی کردیم و مدل های متنوع و راحتی را برای بستن روسری به شما معرفی کردیم که با چند بار تمرین می توانید به راحتی یاد بگیرید. با انجام آموزش های بالا و مدل های مختلفی که از بستن روسری برایتان گذاشتیم به راحتی می توانید در مجالس عروسی های خود استایل زیبا و منحصر به فردی داشته باشید. مروا مزون یکی از برترین فروشگاه های آنلاین در زمینه فروش انواع شال مجلسی و مهمانی است که با مراجعه به وبسایت می توانید مشاهده کنید.