شال و روسری مناسب رنگ پوست مان یکی از دغدغه های است که هنگام خرید شال و روسری خیلی از ما ها داریم. جالب است که این نکته را بدانید که انتخاب رنگ مناسب شال و روسری یکی از ساده ترین کار ها می باشد که باعث متفاوت کردن استایل شما می گردد. باید دقت داشته باشید که شال و روسری مناسب رنگ پوست شما باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه رنگ شال و روسری خود را انتخاب کنید.

مشخص کردن رنگ پوستتان

اولین مرحله برای خرید شال و روسری مناسب رنگ پوست خود، باید تشخیص دهید که چه رنگ پوستی دارید. خیلی از افراد به طور کامل در این مورد اطلاعات ندارند و تنها دو دسته رنگی سیاه و سفید را می شناسند اما همین سیاه و سفید بودن به چند دسته تقسیم می شود. برای متوجه شده رنگ پوست خود باید به موارد زیر توجه کنید.

رنگ رگ پوست را در قسمت داخلی مچ دست خود بررسی کنید

در صورت داشتن رگ‌های قابل مشاهده، این ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تعیین رنگ پوست است. فقط بازوی خود را در نور بالا نگه دارید و رنگ رگ را ببینید.

  • اگر رگ‌های شما مایل به آبی یا سبز است، آن وقت طیف رنگی پوست شما خنثی و متوسط است.
  • اگر رگ‌ها سبز به نظر می‌رسند، رنگ پوست شما روشن است.
  • اگر رگ‌های شما بنفش یا آبی به نظر می‌رسند، پس پوست تیره‌ای دارید.

 نحوه واکنش پوست در برابر آفتاب سوختگی را در نظر بگیرید

از نحوه واکنش پوست در برابر آفتاب سوختگی می‌توان برای تعیین رنگ پوست استفاده کرد، از این رو این شناخت رنگ به انتخاب شال و روسری بسیار کمک خواهد کرد.

  • اگر به ندرت در معرض آفتاب قرار می‌گیرید اما به راحتی برنزه می‌شوید، به این معنی است که ملانین بیشتری دارید و ممکن است دارای رنگ پوست متوسط یا تیره باشید.
  • اگر زیاد در معرض آفتاب هستید اما پوستتان برنزه نمی‌شود، به این معنی است که ملانین کمتری دارید و رنگ پوست شما روشن است.

تعیین سردی و گرمی پوست

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب شال و روسری مناسب رنگ پوست شما تاثیر دارد، سردی، گرمی یا خنثی بودن پوست صورت شما می باشد. پوست های که گرم هستند دارای تنالیته نارنجی و زرد هستند و پوست های سرد تنالیته آبی و صورتی دارند. برای متوجه شدن گرمی و سردی پوست خود مراحل زیر را انجام دهید.

  1. به مچ دست خود در نور طبیعی آفتاب نگاه کنید. اگر رگ‌های روی مچ دستتان سبز بود، رنگ پوست شما گرم است و اگر رگ‌ها آبی یا بنفش هستند، شما دارای رنگ پوست سرد هستید.
  2. به مچ یکی از دست‌های خود یک دستبند طلایی و به مچ دیگرتان، دستبند نقره‌ای ببندید و در نور طبیعی آفتاب به آنها نگاه کنید. اگر دستبند نقره‌ای، پوست شما را شفاف‌تر و زیباتر نشان دهد، پوست شما سرد است و اگر با جواهرات طلایی پوست شاداب‌تر و سر حال تری دارید، شما دارای رنگ پوست گرم هستید. اگر هم وضعیتی میان این دو مورد دارید، رنگ پوست شما خنثی است

شال و روسری مناسب پوست سفید

بهترین رنگ های شال و روسری برای پوست های روشن و سفید رنگ های: قرمز، آبی یا سبز می باشد. سعی کنید از شال و روسری خیلی کم رنگ یا با رنگ خیلی روشن استفاده نکنید زیرا این نوع رنگ ها پوست شما را بی حال نشان می دهد. برای رنگ های شری و سفید بهتر است که به سراغ روسری های طرح دار بروید.

شال و روسری مناسب پوست سفید

شال و روسری مناسب رنگ پوست گندمی و سبزه

برای پوست های با رنگ متوسط که نه خیلی تیره هستند نه خیلی روشن، رنگ های زیادی برایشان وجود دارد که مناسب رنگ پوست آن ها است. در واقع برای این رنگ پوست انتخاب شال و روسری کار سختی نخواهد بود. به همین دلیل این نوع پوست ها می توانند به سراغ رنگ های سرمه ای یا زرشکی بروند. رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی‌که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت تیرگی  متمایل می‌کند. البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.

شال و روسری مناسب رنگ پوست گندمی و سبزه

شال و روسری مناسب پوست تیره

برای خرید شال و روسری مناسب پوست تیره باید دقت کنید که به سراغ رنگ های مات و کدر نروید زیرا این رنگ ها درخشش و طراوت صورت شما را می گیرد. رنگ آبی کاربنی، زرد روشن، خاکی،رنگ های ارغوانی و بنفش هم بسیار زیبا هستند. در هنگام خرید شال و روسری مناسب رنگ پوست تیره این رنگ ها را در اولویت خود قرار دهید.

شال و روسری مناسب پوست تیره

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به شما آموزش دهیم تا شال و روسری مناسب رنگ پوست خود را انتخاب کنید. تنها با شناخت رنگ پوست خود این کار بسیار ساده خواهد بود و می توانید با یک انتخاب مناسب شال و روسری استایل خود را چندین برابر زیباتر کنید. برای مشاهده انواع رنگ و طرح های شال و روسری به سایت مروا مزون مراجعه کنید. با مروا مزون خرید ایمن و راحت را تجربه کنید.