در این مقاله قصد داریم به سوال این که چگونه طلق روسری درست کنیم؟ پاسخ دهیم. خیلی از افراد همیشه این مشکل را دارند که روسری و شال بر روی سرشان صاف و محکم نمی ایستد. جالب است که بدانید یکی از ترفند های مناسب برای این که روسری صاف و محکم بر روی سر شما بماند، استفاده از طلق روسری است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه از طلق روسری استفاده کنید و آن را در خانه خودتان به راحتی درست کنید.

طلق روسری چیست؟

قبل از این که آموزش دهیم چگونه طلق روسری درست کنیم؟ بهتر است که با طلق روسری آشنا شوید. در واقع طلق روسری از جنس همان طلقی می باشد که برای فنر کردن جزوه خود استفاده می کنید. تنها این تفاوت را با هم دارند که طلق روسری ضخیم تر است. در واقع طلق های روسری به شکل ذوزنقه بریده شده است و لبه های تیز گرد شده است. این نوع طلق روسری ها با این که از استحکام بالایی برخوردار هستند، انعطاف پذیر هم هستند

طلق روسری چیست؟

طریقه درست کردن طلق روسری

شما می توانید این مدل فیکسر های روسری را از فروشگاه های حجاب تهیه و خریداری کنید اما جالب ایت که بدانید که شما به راحتی می توانید در منزل خود طلق های روسری را درست کنید. برای درست کردن طلق های روسری شما نیاز به چند عکس رادیولوژی دارید. این نوع عکس ها ضخامت کافی برای این کار را دارند.یکی از معایب استفاده از این نوع عکس ها استفاده از مواد شیمیایی است که برای پوست  و مو مفید نیست و البته می توانید با روش های این مواد شیمیایی را از بین ببرید. برای از بین بردن مواد شیمیایی طلق های روسری کافی است تا این عکس ها را درون تشتی پر از آب و سفید کننده قرار دهید به این صورت عکس ها با مرور زمان تبدیل به ورقه شفاف می شود. توجه داشته باشید که از عکس های mri استفاده نکنید زیرا این روش تاثیری بر روی آن ها ندارد.

طریقه درست کردن طلق روسری

بعد از این این مواد شیمیایی را از روی عکس های رادیولوژی از بین بردیم، يك ذوزنقه در ابعاد تقريبي ۳۲ سانتیمتر برمی داریدتوجه داشته باشید که ذوزنقه‌اي كه ضلع بزرگتر آن 32 سانتیمتر باشد استفاده کنید، ضلع كوچکتر آن حدود 28 سانتیمتر و ضخامتش حدود 6 و نيم سانتيمتراست. سعي كنيد ضلع بزرگتر را روی لبه ی ورقه ی راديولوژي قرار بدهید؛ چون اين قسمت از طلق بيشترين تماس را با روسري يا مقنعه دارد و اگر خوب قيچي نخورد، هم ممكن است نتيجه ی دلخواه را به‌ شما ندهد هم احتمال اينكه صيقلي نبودن لبه ی طلق روسری را نخ كش كند هست. بعد از این که به صورت ذوزنقه بریدید، چهار گوشه ی آن را گرد كنيد كه تيزی آن به روسری گير نكند. با انجام این مراحل شما به راحتی طلق روسری خود را می توانید در خانه درست کنید.

استفاده از طلق روسری در روسری و مقنعه

در ادامه مقاله چگونه طلق روسری  درست کنیم؟ لازم است تا با روش استفاده از آن برای روسری و مقنعه هم بدانید. برای استفاده از فیکسر ها لازم است تا آن را بین دو لایه روسری قرار دهید و سپس روسری خود را سر کنید. یا این که می توانید در ابتدا روسری یا مقنعه خود را سر کنید و سپس طلق را بین دو لایه قرار دهید و سپس از نوک انگشتان خود کمک بگیرید و آن را به مکان خودش هدایت کنید. در طلق روسری باید به این نکته دقت کنید که، ضلع بزرگتر آن باید به سمت تا خورده لبه روسری باشد.

استفاده از طلق روسری در روسری و مقنعه

طلق های روسری به طور معمول دارای اندازه های استانداردی هستند اما اگر احساس کردید که طلق بیش از حد بلند است و مانع این است که گوشه های روسری خود را به داخل تا بزنید می‌توانید به موازات دو ضلع کوچک آن، یکی دو سانت کوتاه‌ترش کنید. برعکس این موضوع هم امکان دارد یعنی احساس می کنید که اندازه طلق برای صورت شما کوتاه است از یک طلق روسری با طول بیشتر استفاده کنید.

ترفند های برای بهتر نشان دادن طلق روسری

در واقع از آنجا که شما یاد گرفتید چگونه طلق روسری درست کنید، جالب است بدانید که برخی ترفند ها وجود دارد که شما با رعایت این نکات می توانید یک طلق بسیار مناسب و زیبا بسازید. یکی از مشکلات طلق های روسری این است که در مقابل نور خورشید برق می زند اگر این موضوع شما را اذیت می کند به راحتی می توانید آن را رفع کنید. برای این کار کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:

یک مقدار لایی‌چسب مشکی با طولی مساوی طول طلقی که برش زده‌اید و عرضی دو برابر آن، تهیه کنید. بعد طلق را طوری روی آن بگذارید که ضلع بزرگ‌ترش بیفتد درست وسط لایی‌چسب سپس بعد لبه دیگر لایی‌چسب را روی طلق برگردانید و  می توانید برای احتیاط یک تکه پارچه نازک روی آن بیندازید که اتو مستقیما با طلق و لایی‌چسب در تماس نباشد. در این مرحله اتوی داغ را روی آن بگذارید تا چسب ِ لایی‌چسب به طلق بچسبد. به این نکته توجه کنید که حرارت زیادی ندهید که باعث آب شدن طلق بشود. سپس وقتی مطمئن شدید لایی‌چسب به خوبی به طلق چسبیده است، با قیچی گوشه‌های اضافی آن را ببرید. حالا طلق آماده است. اکنون شما طلق روسری دارید که نه انعکاس نور دارد نه دیگر لیز می خورد.

کلام آخر

در این مقاله به سوال چگونه طلق روسری درست کنیم؟ پاسخ دادیم. شما با خواندن این مقاله به راحتی می توانید طلق روسری برای خود استفاده کنید و طبق روشی که در این مقاله گفته شد در زیر روسری و مقنعه خود استفاده کنید. با توجه به این موضوع دیگر دغدغه سر خوردن روسری و بد ایستادن روسری و شال خود را ندارید. همچنین باید به شما مروا مزون که یکی از فروشگاه های آنلاین در زمینه انواع شال و روسری است را معرفی کنیم. شما در این سایت می توانید انواع مدل و طرح شال و روسری را خریداری کنید و یک استایل زیبا داشته باشید.