در این مقاله قصد داریم تا چند مدل از اکسسوری مو زنانه را به شما معرفی کنیم. در واقع اکسسوری مو شامل انواع ابزار های کوچک و زیبایی است که باعث زیباتر شدن مو ها می شود. این مدل اکسسوری ها دارای تنوع زیادی است و در انتخاب آن معیار های همچون: جنس مو، رنگ مو، میزان بلندی مو و… تاثیرگذار است. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با اکسسوری های جذاب برای مو آشنا شوید.

اکسسوری مو زنانه چیست؟

در ابتدا قبل از معرفی مدل های اکسسوری مو زنانه بهتر است که خود اکسسوری مو را تعریف کنیم. خیلی ساده بخواهیم تعریف کنیم، اکسسوری مو شامل همه وسایلی است که به واسطه آن مو های خود را مرتب و زیبا می کنیم. بسیار مهم است که شما چگونه از این وسایل ظریف و زیبا استفاده می کنید زیرا تاثیر مهمی در استایل شما دارد.

معرفی مدل های اکسسوری مو زنانه

زنجیر سر

یکی از اکسسوری مو زنانه، زنجیر سر می باشد که از گذشته در کشور های هند، ایتالیا و ایران استفاده می شد. با استفاده از زنجیر سر باعث می شود تا چشم و ابرو های شما بیشتر به چشم بیایند. این مدل اکسسوری برای مو های بسیار بلند مناسب است.

زنجیر سر

زنجیر سر مدل بوهمین

یکی دیگر از مدل های اکسسوری مخصوص مو زنجیر سر با سبک بوهمین می باشد که این مدل زنجیر سر ها برای خانم های که به استایل بوهمین علاقه دارند بسیار کاربردی است و استفاده از آن استایل شما را جذاب تر می کند.

زنجیر سر مدل بوهمین

تاج و ریسه مو

ریسه های مو و تاج یکی دیگر از مدل اکسسوری مو زنانه می باشد. شما از ریسه های تزئینی می توانید برای آرایش مو های خود استفاده کنید. این مدل ریسه ها به طور معمول از مروارید و سنگ ساخته شده است. شما می توانید از این ریسه ها برای مو های بلند و کوتاه استفاده کنید. این نوع ریسه ها را به راحتی با استفاده از گیره سر می توانید به مو هایتان بزنید و استایل زیبایی داشته باشید.

تاج و ریسه مو

استفاده از ریسه و تل های پر

شما می توانید مو های خود را با پر آرایش کنید. به این صورت است که پر ها را با استفاده از نخ و مهره به هم متصل کنید و همین طور استفاده از دریم کچر ها هم می تواند بسیار جذاب باشد و از آن ها هم می توانید به عنوان مدل اکسسوری مو زنانه استفاده کنید.

استفاده از ریسه و تل های پر

اضافه کردن بافت به مو

با استفاده از ریسه و نخ می توانید بافت های پشمی درست کنید و به سادگی این بافت ها را به مو های خود اضافه کنید. استفاده از این سبک آرایش مو باعث می شود تا مو های شما را پرپشت تر نشان دهد.

اضافه کردن بافت به مو

گیره مو

یکی از مدل اکسسوری مو زنانه که بسیار پرطرفدار هم می باشد استفاده از گیره مو است. گیره های مو نقش نگهدارنده و تزئینی مو را ایفا می کنند. پس در انتخاب گیره مو خود دقت کنید و از جنس و رنگ زیبایی انتخاب کنید تا جذابیت مو های شما بیشتر شود. از گیره های مو برای جمع کردن مو های بلند و کوتاه هم استفاده می شود.

گیره مو

سنجاق مو

این مدل اکسسوری مو زنانه هم از گذشته در بین خانم ها پرطرفدار بوده است. شما می توانید از سنجاق های تزئینی در مهمانی و مجالس استفاده کنید. حتی شما می توانید سنجاق ها را در استایل روزانه خود استفاده کنید. سنجاق ها در مدل های مختلف مرواریدی، نگین دار و… وجود دارد.

سنجاق مو

حلقه مو

این نوع حلقه های تزئینی در لا به لای مو های بافته شده قرار می گیرد و باعث زیباتر شدن مو های شما می شود. این مدل حلقه های تزئینی در طرح های مختلفی همچون ستاره، برگ، طرح کلاسیک و …. وجود دارد و می توانید از انواع مدل ها بر روی مو خود استفاده کنید.

حلقه مو

استفاده از گل

یکی از آرایش های مو که در جهان طرفدار بسیاری دارد استفاده از گل های طبیعی است. این روش یکی از بهترین روش های آرایشی مو است و باعث می شود تا خانم ها شاداب تر و پر انرژی تر به نظر برسند.

استفاده از گل

تل سر

یکی دیگر از مدل اکسسوری مو زنانه، تل سر می باشد که در انواع مختلف پارچه ای ، فلزی و… وجود دارد و شما می توانید با توجه به استایل خود انتخاب کنید و استایل زیبایی داشته باشید. استفاده از تل های سر برای مو های بلند و کوتاه مناسب است.

تل سر

 

استفاده از دستمال سر

امروزه دستمال سر های کوچکی موجود است که دارای طرح و رنگ های جذاب و شادی است که می توانید از آن ها برای آرایش مو خود استفاده کنید و می توانید آن ها را به دور سر یا دور گردن ببندید و استایل جذابی را برای خود بسازید.

استفاده از دستمال سر

استفاده از روسری

یکی از مدل اکسسوری مو زنانه استفاده از روسری است به این معنا که شما از روسری به عنوان اکسسوری مو استفاده کنید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد شما می توانید مو های خود را با روسری ببافید یا روسری خود را با مدل های خاص ببندید.

استفاده از روسری

توربان

استفاده از هدبند و توربان در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی مد بوده اما امروزه دوباره استفاده از توربان ها ترند شده است. این نوع هدبند ها در طرح و مدل های مختلفی موجود است و می توانید برای مو های بلند و کوتاه استفاده کنید. اگر می خواهید ۱۵ ایده مجلسی با توربان را یاد بگیرید به این مطلب مراجعه کنید.

توربان

استفاده از کلیپس پاپیونی

استفاده از پاپیون هم در آرایش مو بسیار زیبا است و استایل کلاسیکی به شما می دهد. شما می توانید پاپیون را با هر نوع جنس پارچه ای که علاقه دارید درست کنید. یکی از مدل های اکسسوری مو زنانه که بسیار زیبا و جذاب می باشد، استفاده از کلیپس پاپیونی از جنس مخمل است.

استفاده از کلیپس پاپیونی

کش مو

یکی دیگر از اکسسوری مو زنانه که بسیار پرطرفدار است، کش مو می باشد. برای بستن مو های خود راحت ترین راه استفاده از کش مو می باشد. کش های مو از پارچه درست شده اند و دارای تنوع زیادی است.

کش مو

جواهرات مو

جالب است که بدانید که مخصوص مو ها هم جواهرات موجود است و استفاده از این نوع اکسسوری در بیین زنان هندی مرسوم است و به آن جاپتا می گویند. استفاده از جوهرات مو به شما ظاهری زیبا و جذاب می دهد.

جواهرات مو

تاج

یکی از اکسسوری مو زنانه، تاج می باشد که در آرایش مو استفاده می شود. بیشتر از تاج برای عروس استفاده می شود. استفاده از تاج در مو های شما می تواند حس بسیار خوبی را به شما القا کند.

تاج

استفاده از ربان

شما می توانید از پارچه های مختلف و ربان برای بستن مو های خود استفاده کنید. استفاده از ربان برای بستن مو با مدل دم اسبی بسیار جذاب و شیک است.

استفاده از روبان

استفاده از کلاه

کلاه هم می تواند یکی از مدل اکسسوری مو زنانه محسوب شود. شما می توانید از انواع کلاه ها با در نظر گرفتن استایل خود استفاده کنید و می تواند ظاهر شما را زیباتر کند. اگر به دنبال یکی استایل ساده و شیک هستید از کلاه استفاده کنید.

استفاده از کلاه

استفاده از کلاه بافتنی

استفاده از این مدل کلاه ها در فصل زمستان بیشتر است و می تواند به راحتی سر و گوش های شما را گرم نگه دارد در عین حال استایل زیبایی داشته باشید. همچنین شما در حین ورزش بیرون از منزل هم می توانید از این مدل کلاه ها استفاده کنید و مو های بلند خود را بپوشانید.

استفاده از کلاه بافتنی

کلام آخر

در این مقاله ۲۰مدل اکسسوری مو زنانه را معرفی کردیم و نکات لازم و کاربردی برای استفاده از آن ها را هم آموزش دادیم تا به درستی و با توجه به استایل خود از هر کدام از این اکسسوری ها استفاده کنید. همچنین شما برای خرید انواع مدل روسری و شال در طرح و رنگ های مختلف و متنوع می توانید به سایت مروا مزون مراجعه کرده و خرید راحتی را تجربه کنید.